Organizatorzy ze sponsorami Dni Włoszczowy tuż przed występem C-Boola: (od lewej) Ryszard Pizior, Sylwester Kowalski, Grzegorz Dudkiewicz, Wojciech Kosiński, Grzegorz Dziubek i Daniel Zmitek.

Dni Włoszczowy 2024. Lady Pank i C-Bool ściągnęły tysiące fanów na stadion. To było najgłośniejsze wydarzenie w regionie

Kilka tysięcy osób obejrzało koncerty tegorocznych gwiazd Dni Włoszczowy – kultowego zespołu rockowego Lady Pank oraz didżeja C-Boola. Włoszczowski stadion pękał w szwach w ostatni weekend.

Dwudniowe obchody święta miasta rozpoczęły się 15 czerwca. W tym roku towarzyszył im prawdziwy wysyp gwiazd polskiej muzyki.

Zaczęło się już w sobotnie popołudnie, gdy na scenie pojawiła się grupa Daj To Głośniej. Gwiazdą wieczoru był didżej C-Bool (właściwie Grzegorz Cebula), twórca muzyki klubowej. Trwający ponad dwie godziny energetyczny koncert zakończył się dopiero w sobotę po północy.

Publiczność oszalała na punkcie charyzmatycznego artysty ze Śląska. – To najgłośniejsze wydarzenie w promieniu co najmniej stu kilometrów – twierdził didżej C-Bool, który dał wielkie show na scenie.

Drugiego dnia świętowania pojawiły się we Włoszczowie dwie kolejne gwiazdy – pierwszą była popularna wokalistka Lanberry (Małgorzata Uściłowska).

Największą niespodziankę organizatorzy przygotowali jednak na finał Dni Miasta. Wieczorem na scenie zagrał kultowy zespół rockowy Lady Pank. Koncert obejrzało kilka tysięcy osób – cała murawa włoszczowskiego stadionu i trybuny były wypełnione publicznością nie tylko ze stolicy powiatu.

Mam nadzieję, że przygotowana przez nas oferta Dni Włoszczowy zaspokoiła wszystkich, i młodszych i starszych, bo muzyka była różnego rodzaju – mówił burmistrz Grzegorz Dziubek, dziękując jednocześnie mieszkańcom za poparcie w kwietniowych wyborach samorządowych. – Deklaruję, że przez pięć najbliższych lat będziemy się starać, będziemy pracować, będziemy robić wszystko, aby nasze miasto piękniało, rozwijało się, aby to miasto było dla wszystkich – młodych i starszych.   

Dni Włoszczowy 2024 zorganizowały: Gmina Włoszczowa, Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Głównymi sponsorami tegorocznej imprezy były firmy Strunobet-Migacz i Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała “Moja gazeta lokalna”.  

/RB/

UDOSTĘPNIJ