Tadeusz Stolarski podziękował za pomoc w realizacji publikacji (fot. Rafał Banaszek).

Ponad sto osób na promocji książki Tadeusza Stolarskiego. Będzie trylogia „Znanych i nieznanych ziemi włoszczowskiej”? (film)

Ponad sto osób z kilku powiatów województwa świętokrzyskiego uczestniczyło w promocji szkiców biograficznych Tadeusza Stolarskiego, znanego włoszczowskiego pisarza.

W poniedziałek, 1 kwietnia w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie autorskie z Tadeuszem Stolarskim, emerytowanym nauczycielem i byłym dyrektorem włoszczowskiego liceum, na którym  autor zaprezentował swoją najnowszą książkę „Znani i nieznani ziemi włoszczowskiej II” (pierwsza część ukazała się 16 lat temu).

Wśród przybyłych gości byli między innymi były wicewojewoda kielecki Bogusław Domagała, były starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, byli i obecni włodarze naszego powiatu i gmin oraz znane w środowisku lokalnym postacie, których biogramy Tadeusz Stolarski zamieścił w swojej książce.

Tadeusz Stolarski opowiadał w starostwie o kulisach powstania swojej najnowszej publikacji (fot. Rafał Banaszek).

Głównego bohatera spotkania powitał Rafał Pacanowski, członek Zarządu Powiatu. Następnie licznie zgromadzona publiczność obejrzała występ artystyczny młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego imienia generała Władysława Sikorskiego, którego pan Tadeusz był długoletnim dyrektorem.

Kolejnym punktem programu była rozmowa z autorem. Przeprowadziła ją prowadząca spotkanie Małgorzata Gusta – członek Zarządu Powiatu. Pod koniec spotkania starosta włoszczowski Dariusz Czechowski wraz z członkami zarządu pogratulowali autorowi kolejnej jego publikacji i wręczyli bukiet kwiatów. Uczestnicy spotkania wspólnie odśpiewali panu Tadeuszowi „100 lat”. Pisarz był wyraźnie wzruszony oprawą, jaką mu zgotowano. Na koniec wręczył swoją najnowszą książkę przedstawicielom instytucji i firm, które wsparły finansowo jej wydanie.

Jednocześnie zapowiedział, że skoro sąsiedni powiat jędrzejowski doczekał się trzech części „Znanych i nieznanych ziemi jędrzejowskiej”, to powiat włoszczowski nie może być gorszy i też powinien mieć swoją trylogię.

Uczestnicy spotkania mogli zakupić na miejscu książkę i otrzymać imienną dedykację od autora. Chętnych było wielu. Zainteresowaniem cieszyła się też wystawa na temat Tadeusza Stolarskiego i jego publikacji, przygotowana przez pracowników włoszczowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach.

Osoby zainteresowane zakupem szkiców biograficznych „Znani i nieznani ziemi włoszczowskiej II”, mogą je nabyć we włoszczowskich księgarniach.

Tadeusz Stolarski – autor książki

“Przejrzałem prawie wszystkie słowniki biograficzne w kraju, szukając nazwisk znanych i nieznanych mieszkańców powiatu włoszczowskiego. Moim zdaniem osoby, które znalazły się w tej publikacji, zasługują na to. Książka została wydana z wewnętrznej potrzeby serca i umiłowania ziemi rodzinnej”.

Rafał Banaszek

 

 

UDOSTĘPNIJ