Włoszczowscy strażacy przećwiczyli między innymi ewakuację poszkodowanych z wysokości przy wykorzystaniu sprzętu ratownictwa wysokościowego (fot. KP PSP Włoszczowa).

Duży pożar w zakładzie Eko-Biomasa w Kossowie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia służb ratowniczych

Na terenie zakładu Eko-Biomasa w Kossowie w gminie Radków odbyły się ćwiczenia powiatowe z udziałem sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej, odwodowych  sił państwowej i ochotniczej straży pożarnej z województwa świętokrzyskiego oraz innych służb współdziałających.

Strażacy przećwiczyli między innymi ewakuację poszkodowanych z wysokości przy wykorzystaniu sprzętu ratownictwa wysokościowego, zmierzyli się z dużym pożarem stert sprasowanych bali słomy wykorzystywanych do produkcji pelletu oraz trenowali gaszenie pożaru strumieniowego gazu na symulatorze uszkodzonej instalacji gazu LPG.

Łącznie w manewrach wzięło udział 105 strażaków-ratowników, 20 samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych straży pożarnej, funkcjonariusze policji, zespół ratownictwa medycznego, pracownicy zagrożonego zakładu, przedstawiciele Starostwa Powiatowego we Włoszczowie i Urzędu Gminy w Radkowie. Na czas trwania działań ratowniczych w remizie strażackiej w Kossowie uruchomiono sztab akcji.

Ćwiczenia obserwował zastępca naczelnika Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wraz z zespołem rozjemców z sąsiednich powiatów, którzy ocenią działania ratownicze w gminie Radków.

Mł. bryg. Tomasz Szymański – KP PSP Włoszczowa

“Kilkugodzinne ćwiczenia pozwoliły na sprawdzenie poziomu przygotowania do działań ratowniczo-gaśniczych jednostek ochrony przeciwpożarowi, procedur postępowania i współdziałania służb ratowniczych, odpowiedzialnych za szeroko rozumiane bezpieczeństwo  w przypadku  pojawienia się różnego rodzaju zagrożeń”.

/RB/ 

  • rhdr

UDOSTĘPNIJ