Poprawi się jakość i dostępność opieki kardiologicznej we włoszczowskim szpitalu. Nasz ZOZ otrzymał blisko 2 miliony złotych dotacji z Unii Europejskiej
Włoszczowski szpital pozyskał blisko 2 miliony złotych dotacji na doposażenie w sprzęt oddziałów chorób wewnętrznych i rehabilitacji w sprzęt wspomagający proces diagnozy i leczenia pacjentów z chorobami sercowo-naczyniowymi. Wkład własny zabezpieczy Powiat Włoszczowski.
Pod koniec maja władze samorządowe powiatu podpisały umowę dotacji z dyrektorem szpitala Rafałem Krupą. Powiat przekaże swojej jednostce 250,5 tysiąca złotych, jako wkład własny do projektu pod nazwą „Poprawa jakości i dostępności opieki kardiologicznej w Zespole Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie”.
Na realizację tego zadania szpital powiatowy otrzymał blisko 1,85 miliona dofinansowania ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Wartość całego projektu ma wynieść blisko 2 miliony złotych. Zadanie ma być zrealizowane jeszcze w tym roku.
– W ramach projektu zostaną doposażone oddziały chorób wewnętrznych oraz oddział rehabilitacji w sprzęt wspomagający proces diagnozy, leczenia i rehabilitacji pacjentów z chorobami sercowo-naczyniowymi, to jest aparaty EKG i USG, holtery, pompy infuzyjne, łóżka szpitalne, bieżnię antygrawitacyjną, aparat do terapii polem elektromagnetycznym oraz aparat do krioterapii – opowiada dyrektor Rafał Krupa.
– Zdrowie jest najważniejsze, a gdy człowiek choruje, ważne, by miał się gdzie leczyć i by to leczenie było na najwyższym poziomie. Dlatego, jako Zarząd Powiatu, wspieramy zadania poprawiające jakość leczenia w naszym powiatowym szpitalu – stwierdził starosta Dariusz Czechowski.
/RB/

