Nowy Honorowy Obywatel Gminy Krasocin z wójtem i Radą Gminy (fot. archiwum prywatne).

Poseł Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy Honorowym Obywatelem Gminy Krasocin. Doceniono go za uratowanie wiatraka – symbolu Krasocina

Poseł Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Krasocin. Wyróżnienie przyznano mu za pomoc w pozyskaniu funduszy na odrestaurowanie zabytkowego wiatraka, remont dróg oraz zakup samochodów dla strażaków.

Uroczystość odbyła się 27 sierpnia na sesji Rady Gminy Krasocin. W uzasadnieniu uchwały napisano, że dzięki osobistemu zaangażowaniu posła Dorywalskiego gmina Krasocin mogła zrealizować wiele inwestycji, korzystając z dofinansowań krajowych oraz unijnych.

Uwieńczeniem podejmowanych działań na rzecz naszej gminy jest odrestaurowany zabytkowy wiatrak – symbol Krasocina – przyznano na stronie internetowej gminy.

Na jego remont Bartłomiej Dorywalski wystarał się o pół miliona złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Parlamentarzysta stwierdził, że jest zaszczycony wyróżnieniem.

Jestem bardzo wzruszony. To jest szczególny tytuł oparty na sercu, współpracy i otwartości drugiego człowieka. To dla mnie niebywała godność i honor. Jest to też dla mnie zobowiązanie, aby nadal działać na rzecz społeczności lokalnej dopóki starczy mi sił i możliwości – powiedział poseł Dorywalski.

W uroczystej sesji Rady Gminy Krasocin uczestniczyli między innymi senator Krzysztof Słoń, była poseł Maria Zuba oraz wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak.

Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy jest trzecią osobą, która otrzymała honorowe obywatelstwo Krasocina. W 2012 roku zostało ono przyznane nieżyjącemu już księdzu Danielowi Kaziorskiemu, proboszczowi Bukowy oraz proboszczowi Oleszna, księdzu Ignacemu Sepiole.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ