Przekazanie materiałów ochronnych przez władze powiatu dla załogi szpitala.

Powiat przekazał szpitalowi następną partię artykułów do walki z koronawirusem o wartości około 100 tysięcy złotych

Kolejną partię środków ochrony osobistej i dezynfekujących o wartości około 100 tysięcy złotych otrzymał 14 września szpital od władz powiatu włoszczowskiego.

Przekazanie materiałów odbyło się na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Było ich tak dużo, że nie zmieściły się wszystkie do… karetki transportowej, która po nie przyjechała.

Drugą partię środków ochrony osobistej i środków dezynfekujących przekazali starosta Dariusz Czechowski, wicestarosta Łukasz Karpiński i członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta. Odebrał je dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Rafał Krupa.

Pomoc ta to efekt realizowanego przez nasz powiat wielkiego projektu pod nazwą Działania ukierunkowane na walkę, łagodzenie i zwalczanie skutków COVID-19 SARS-CoV-2 na terenie Powiatu Włoszczowskiego.

Przypomnijmy, że projekt ten opiewa na kwotę ponad 2,1 miliona złotych, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 1,8 miliona, a wkład własny powiatu to ponad 316 tysięcy.

W ramach tego programu do starostwa, urzędów gmin, jednostek powiatowych i gminnych, w tym szkół, szpitala oraz policji i straży pożarnych (w sumie 32 instytucji) trafi sprzęt, środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekujące do walki z wirusem.

Do tej pory wsparcie w postaci materiałów antycovidowych otrzymały już Zarząd Dróg Powiatowych, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji oraz Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne.

/RB/

Czytaj również o pierwszej partii materiałów dla ZOZ Włoszczowa

UDOSTĘPNIJ