18 maja ulicę Ogrodową odwiedzili: (od lewej) Dariusz Czechowski, Łukasz Karpiński, Rafał Pacanowski, Małgorzata Gusta, Sławomir Owczarek i Grzegorz Dziubek.

Ruszyła rozbudowa ulicy Ogrodowej we Włoszczowie. To najdroższa inwestycja drogowa powiatu w tym roku w mieście

3,5 miliona złotych pochłonie rozbudowa blisko 900 metrów ulicy Ogrodowej we Włoszczowie, która się rozpoczęła. Ponad 2 miliony dofinansowania powiat pozyskał z budżetu państwa. Pomogła też gmina.

Droga powiatowa przebudowywana jest na odcinku około 880 metrów – od skrzyżowania z ulicą Głowackiego do granicy administracyjnej miasta. Wykonawcą jest miejscowa firma Dukt.

Obecnie wykonywana jest kanalizacja deszczowa. W ramach inwestycji powstaną też jednostronne pobocza, chodnik, zjazdy z kostki betonowej oraz nowa nawierzchnia jezdni. Zostanie również wymieniony hydrant, zamontowane autonomiczne stanowiska oświetlenia hybrydowego led. Na ulicy pojawią się progi zwalniające. Prace mają zakończyć się we wrześniu.

Całkowity koszt inwestycji to 3,5 miliona złotych, z czego 2,1 miliona pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 1,2 miliona dokłada powiat i ponad 200 tysięcy gmina Włoszczowa. To najdroższa inwestycja drogowa powiatu w tym roku w mieście.

Mieszkańcy ulicy Ogrodowej długo czekali na nową drogę. Cieszę się, że to zadanie może być wreszcie zrealizowane – mówi starosta Dariusz Czechowski.

/RB/

UDOSTĘPNIJ