Zarząd Powiatu pomagał swojemu szpitalowi w walce z epidemią na wszelki możliwe sposoby (fot. Starostwo Powiatowe).

Powiat włoszczowski na trzecim miejscu w Polsce w rankingu „Wydatki na zdrowie w 2020 roku”

Nasz powiat znalazł się na trzecim miejscu w Polsce w najnowszym rankingu „Wydatki na zdrowie w 2020 roku”, opracowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Jak pamiętamy, powiat włoszczowski w obliczu nowej sytuacji, w jakiej znalazł się Zespół Opieki Zdrowotnej w wyniku epidemii koronawirusa wiosną 2020 roku, pomagał swojej jednostce na wszelkie możliwe sposoby, pozyskując fundusze zewnętrzne oraz wsparcie wielu osób i instytucji.

Powiat zrealizował między innymi wielki projekt dofinansowany z Unii Europejskiej pod nazwą „Działania ukierunkowane na walkę, łagodzenie i zwalczenie skutków COVID-19 SARS-CoV-2 na terenie powiatu włoszczowskiego”, którego wartość wyniosła ponad 1,8 miliona złotych (sam szpital otrzymał w ramach tej pomocy około 913 tysięcy).

Ale to nie wszystko. W zeszłym roku powiat wygospodarował dla ZOZ-u dodatkowe ponad 4,8 miliona złotych, z czego samo 4 miliony na pokrycie ujemnego wyniku finansowego jednostki.

Dariusz Czechowski - starosta włoszczowski

Wszystkie możliwe siły i środki powiatu zostały skierowane na udzielenie pomocy szpitalowi, gdyż po pierwsze wymagała tego sytuacja, a po drugie, dla samorządu powiatowego, od początku jego istnienia, jednym z priorytetów jest zapewnienie ciągłego funkcjonowania tej jednostki. Dzięki temu udało się przetrwać najcięższe chwile pandemii.

/RB/