Od lewej: Teresa Chudy, Łukasz Karpiński i Małgorzata Gusta.

Powiat włoszczowski nagrodził osoby oddające krew i osocze. Zobaczcie, kto otrzymał nagrody

Sześciu mieszkańców powiatu włoszczowskiego otrzyma termometry bezdotykowe i pulsoksymetry od powiatu włoszczowskiego za udział w akcjach oddawania krwi i osocza.

Losowanie nagród obyło się 1 kwietnia w Starostwie Powiatowym. Spośród osób, które od grudnia do końca marca oddały krew lub osocze, władze powiatu rozlosowały 3 termometry bezdotykowe i 3 pulsoksymetry.

Termometry dostaną: Agata Stępień, Klaudia Nozińska i Krzysztof Kaczmarek, natomiast pulsoksymetry przyznano Robertowi Ławińskiemu, Izabeli Duszy i Sylwii Rak. Pierwsze osoby już odebrały nagrody 9 kwietnia.

Włoszczowskie starostwo prosi pozostałe osoby o kontakt telefoniczny z urzędem w celu umówienia spotkania, aby odebrać upominki. W tym celu należy zadzwonić do Wydziału Promocji i Rozwoju na numer (41) 394 49 95.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku Zarząd Powiatu Włoszczowskiego zwrócił się z apelem do mieszkańców powiatu o honorowe oddawanie krwi i osocza, by pomóc osobom chorym na Covid-19 i wesprzeć bank krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Na apel odpowiedziało bardzo dużo osób. Organizowane w okresie zimowo-wiosennym akcje honorowego oddawania krwi w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie biły rekordy popularności.

Każdy, kto oddał krew lub osocze otrzymał w prezencie od starostwa zestaw środków ochrony osobistej w postaci maseczek, przyłbic, czy rękawiczek.

Zarząd Powiatu dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i już dziś zaprasza na kolejne akcje honorowego oddawania krwi. Najbliższa odbędzie się 27 maja w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym.

/RB/

UDOSTĘPNIJ