Pierwszy duży transport darów przyjechał do włoszczowskiego starostwa 2 marca z gminy Krasocin.

Starostwo włoszczowskie koordynuje akcję pomocy dla Ukraińców. Pierwszy duży transport darów dotarł z gminy Krasocin

Do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie trafiają pierwsze transporty darów dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy oraz wszystkich, którzy pozostali na terenach ogarniętych wojną.

2 marca pierwszy duży transport przekazała – jako pierwsza w powiecie – gmina Krasocin, której mieszkańcy podzielili się z potrzebującymi między innymi odzieżą, środkami czystości i higieny osobistej, długoterminową żywnością, kocami.

Odzew ze strony mieszkańców jest ogromny. W każdej gminie powstały punkty zbiórki. Prosimy jedynie, aby w miarę możliwości dary trafiały do nas posortowane, co znacznie ułatwi nam pracę i szybkie przygotowanie dalszego ich transportu. Pomoc jest na bieżąco inwentaryzowana, aby ułatwić jej dalszą logistykę i usprawnić procedury – apeluje Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, które koordynuje zbiórkę na terenie powiatu.

Zebrane dary, jak informuje starostwo, zostaną następnie przekazane do hal magazynowych chęcińskiego centrum logistycznego, a stamtąd wysyłane bezpośrednio na Ukrainę lub przekazywane naszym wschodnim sąsiadom przebywającym w Polsce.

2 marca zbiórkę darów dla Ukrainy zorganizowali również pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie. Odbyła się ona na parkingu szpitala i zaangażowała się w nią między innymi Ochotnicza Straż Pożarna z Chyczy.

Część zebranych darów zawieziono do ośrodka w okolicach Żywca, który docelowo ma przyjąć 190 matek z dziećmi. Reszta została zmagazynowana na terenie szpitala i zostanie przekazana włoszczowskiemu starostwu.

Akcja pomocy humanitarnej, którą koordynuje w powiecie włoszczowskie starostwo, nabiera rozpędu. 4 marca z darami przyjechali  ponownie mieszkańcy gminy Krasocin oraz Kluczewsko, a także młodzież z Zespołu Szkół numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.   

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ