Małgorzata Gusta (z prawej) przekazuje sprzęt wicedyrektor „Sikorskiego” Monice Kaczkowskiej-Pilarskiej (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Powiat włoszczowski przekazał swoim jednostkom automatyczne stacje do dezynfekcji rąk i szorowarki

20 listopada członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta przekazała do pięciu jednostek powiatowych kolejny sprzęt antycovidowy w postaci bezdotykowych stacji do dezynfekcji rąk oraz szorowarek.

Tym razem wsparcie otrzymały: I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół numer 2 i 3, Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne oraz Zespół Opieki Zdrowotnej.

Jak poinformowało na swojej stronie internetowej starostwo, w czasie epidemii koronawirusa jest to niezbędny sprzęt pozwalający w łatwy i bezpieczny sposób zdezynfekować ręce oraz zadbać o czystość podłóg w budynkach użyteczności publicznej.

Sprzęt zakupiono w ramach projektu „Działania ukierunkowane na walkę, łagodzenie i zwalczanie skutków COVID-19 SARS-CoV-2 na terenie Powiatu Włoszczowskiego”. Całkowita wartość projektu realizowanego przez powiat wynosi ponad 2,1 miliona złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 1,8 miliona, resztę stanowi wkład własny samorządu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ