Panie bardzo dobrze bawiły się na imprezie, którą zorganizował dla nich z okazji Dnia Kobiet powiat włoszczowski.

Powiat włoszczowski uczcił Międzynarodowy Dzień Kobiet z Ukrainkami. W spotkaniu wzięło udział około 300 pań

Około 300 pań z powiatu włoszczowskiego i ukraińskiej Winnicy uczciło wspólnie Międzynarodowy Dzień Kobiet we Włoszczowie.

Wzruszające spotkanie odbyło się w przeddzień tego święta, 7 marca w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym. Prowadziła je Małgorzata Gusta – członek Zarządu Powiatu.

Przez cały czas trwania imprezy organizatorzy i uczestnicy okazywali solidarność z narodem ukraińskim. Minutą ciszy upamiętnili poległych żołnierzy i ofiary cywilne wojny na Ukrainie, później lokalna poetka Ewa Napora z gminy Secemin przeczytała swój wiersz pod tytułem “Kobieta”, który zadedykowała wszystkim kobietom, szczególnie ukraińskim.

Bardzo wzruszające było też wykonanie piosenki przez gości specjalnych – 33-osobową grupę z Ukrainy, która dzień wcześniej przybyła do naszego powiatu z Winnicy i zamieszkała w hotelu Camelia w Lubachowach w gminie Moskorzew. 

Na scenie zaprezentował się także Zespół ludowy Złoty Kłos z Secemina, Koło Gospodyń Wiejskich Cieślaneczki z Ciesiel oraz wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej imienia błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki z Ciesiel.

Podczas spotkania władze powiatu uhonorowały zwycięzców grudniowego konkursu na piernik bożonarodzeniowy. Laureat pierwszego miejsca – Koło Gospodyń Wiejskich z Ciesiel otrzymało od cukierni Migoń voucher na 800 złotych. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Bobrownik, a trzecie – Tarnawa Góra.

Nie zabrakło też zabawnych konkursów z nagrodami dla pań. Był także pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu ratowników medycznych z włoszczowskiego szpitala. Na koniec, zgodnie z tradycją, każda z pań otrzymała od organizatorów po tulipanie.

Rozdano też uczestnikom piernikowe serduszka w kolorze ukraińskiej flagi z herbem powiatu, które upiekła cukiernia Migoń i które można było zakupić jako cegiełkę. Zebrane pieniądze przekazano grupie z Winnicy.

Powiatowa impreza z okazji Dnia Kobiet była w tym roku inna, niż zwykle. Nie brakowało śmiechu, ale i łez. Mieszkańcy powiatu, solidaryzując się z Ukrainą, zorganizowali spontanicznie zbiórkę pieniężną i zebraną kwotę przekazali na ręce ukraińskiej tłumaczki. 

Na koniec władze powiatu złożyły życzenia solenizantkom i odśpiewano im “Sto lat”. Imprezę z okazji Dnia Kobiet zorganizowało Starostwo Powiatowe i Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne. 

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ