Powiat włoszczowski w czołówce najlepszych powiatów do 60 tysięcy mieszkańców

Związek Powiatów Polskich opublikował ranking najlepszych powiatów w kraju, w którym powiat włoszczowski znalazł się na bardzo wysokim 21 miejscu w kategorii do 60 tysięcy mieszkańców.

W ciągu ostatniego roku awansował z 67 na 21 pozycję. To najlepszy wynik w województwie świętokrzyskim wśród powiatów liczących do 60 tysięcy mieszkańców.

Pod uwagę brano między innymi działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocję rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocję rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, działania promocyjne.

Dariusz Czechowski – starosta włoszczowski

Tegoroczne wyniki rankingu powiatów potwierdzają, że powiat włoszczowski rozwija się w dobrym kierunku. Mimo trudnego czasu epidemii koronawirusa staraliśmy się pozyskiwać fundusze zewnętrzne, inwestować w infrastrukturę drogową, ochronę zdrowia, czy edukację. Beneficjentami tych działań są przede wszystkim mieszkańcy naszego powiatu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ