Środki ochrony osobistej odebrali od powiatu przedstawiciele Urzędu Gminy we Włoszczowie (fot. Starostwo Powiatowe).

Powiat włoszczowski wsparł gminy w walce z koronawirusem. Samorządy otrzymały przydatne artykuły ochronne

13 października Zarząd Powiatu podpisał z wójtami i burmistrzem umowy dotyczące nieodpłatnego przekazania środków ochrony osobistej do walki z Covid-19.

Gminy otrzymały między innymi gogle ochronne, kombinezony, maski medyczne jednorazowe i maski ochronne FFP Z KN 95 bez wentyla, osłony na buty, przyłbice, rękawice ochronne lateksowe i nitrylowe, środki do dezynfekcji rąk i powierzchni, fartuchy chirurgiczne, fartuchy flizelinowe jednorazowe i ręczniki jednorazowego użytku – zgodnie z wcześniej zgłoszonym zapotrzebowaniem.

Środki te zakupiono w ramach dużego projektu realizowanego przez powiat pod nazwą Działania ukierunkowane na walkę, łagodzenie i zwalczanie skutków COVID-19 SARS-CoV-2 na terenie Powiatu Włoszczowskiego, który opiewa na kwotę ponad 2 milionów złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 1,8 miliona, a wkład własny powiatu ponad 300 tysięcy.

Dariusz Czechowski – starosta włoszczowski

Z dnia na dzień słyszymy o powiększającej się liczbie chorych na koronawirusa w naszym kraju. Również w naszym powiecie liczba chorych rośnie. Dlatego tak ważne jest zachowanie zasad higieny i dystansu społecznego. Cieszę się, że dzięki realizowanemu przez powiat włoszczowski projektowi mogliśmy zakupić środki ochrony osobistej dla urzędów gmin i wskazanych przez nie jednostek i instytucji. Z pewnością przyczynią się one do poprawy bezpieczeństwa pracowników i osób korzystających z ich pomocy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ