Zwycięzca tegorocznego przeglądu w Chlewicach – miejscowa kapela ludowa CH DK Benc (fot. Andrzej Jaworski).

Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych w Chlewicach. Wygrała miejscowa kapela ludowa CH DK Benc

Kapela CH DK Benc z Chlewic zajęła pierwsze miejsce w 29. Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych, który odbył się 7 lipca w chlewickim parku.

Do konkursu przystąpiło 13 zespołów muzycznych z powiatów włoszczowskiego, jędrzejowskiego i zawierciańskiego. Każdy z wykonawców mógł zaprezentować pięć utworów muzycznych, własnych lub kompozycji innych zespołów. Występy oceniała publiczność, która głosowała na swój ulubiony zespół – łącznie oddano 305 głosów.

Pierwsze miejsce i 119 głosów otrzymała miejscowa kapela CH DK Benc z Chlewic w pięcioosobowym składzie: Sebastian Kosowski, Jacek Trela, Jan Kuzia, Bernard Marczewski i Krzysztof Duraj. Nagrodę wręczył zwycięzcom wójt Moskorzewa Marcin Wiekiera. Drugie miejsce i 70 głosów od publiczności zdobył zespół Nuksy z Secemina, natomiast trzecie (49 głosów) – zespół ludowy Cyganeczki z Tarnawej Góry.

Nagrody dla laureatów ufundowała Gmina Moskorzew oraz Urząd Wojewódzki w Kielcach. Wszystkie zespoły biorące udział w przeglądzie otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu audio, ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna, którą poprowadził zespół Sextreme z Ogrodzieńca.

29 edycję Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Chlewicach, a współorganizatorem była Gminy Moskorzew.

/RB/

UDOSTĘPNIJ