Zarząd Powiatu Włoszczowskiego podczas wizytacji nowej ścieżki rowerowej w Łachowie.

Powstało 305 metrów nowej ścieżki rowerowej w Łachowie w stronę Klekotu. Niebawem staną tablice informacyjne

We wtorek, 11 czerwca podpisano protokół końcowy i odebrano kolejny odcinek ścieżki rowerowej w Łachowie, prowadzącej w kierunku zbiornika wodnego Klekot.

Wykonawcą był zakład Dukt z Włoszczowy. Jeszcze w tym miesiącu mają pojawić się tablice informacyjno-edukacyjne wraz z drobną infrastrukturą turystyczną na szlaku rowerowym „Lasami dookoła Włoszczowy”.

Ścieżka stanowi drugą część projektu „Budowa i wyposażenie ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Powiecie Włoszczowskim ukierunkowanej na turystykę rowerową”, który otrzymał dofinansowanego (79 procent) z Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Inwestycja kosztowała około 89 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że w ramach tego samego projektu jesienią ubiegłego roku przy pobliskiej wypożyczalni rowerów w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie zainstalowano solarną ładowarkę urządzeń mobilnych, tak zwaną „zieloną ładowarkę”.

Niebawem, bo już 1 lipca na zalewie Klekot rozpocznie się sezon kąpielowy. Potrwa przez całe wakacje. Oficjalne otwarcie planowane jest na 6 lipca.

Gmina Włoszczowa cały czas prowadzi inwestycje wokół tego akwenu i pobliskich stawów rybnych. Niebawem powstaną tam między innymi dwie duże altany ze stołami, ławkami i grillem murowanym oraz chodnik do plaży. Klekot będzie bardziej przyjazny dla turystów i wędkarzy. Prace mają potrwać do końca lipca.

/RB/

UDOSTĘPNIJ