Starosta Dariusz Czechowski informuje o kwotach dofinansowania, jakie otrzymały z budżetu państwa nasze samorządy.

Prezent przedwyborczy od rządu dla samorządów. Do powiatu włoszczowskiego trafi blisko 9 milionów złotych dotacji w ramach rządowej “tarczy dla samorządów”

Około 8,7 miliona złotych dofinansowania z budżetu państwa otrzymały łącznie wszystkie samorządy w naszym powiecie. To inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy i prezent od rządu tuż przed wyborami.

Pieniądze mają być przeznaczone na wkład własny do inwestycji samorządowych. Symboliczne czeki przekazano w czwartek podczas wiecu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości we Włoszczowie. Nie wszyscy włodarze gmin odebrali vouchery.

Spotkanie zorganizowane przez komitet powiatowy PiS odbyło się 25 czerwca w parku na Placu Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyli w nim głównie członkowie i sympatycy PiS. Przybył też szef Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim, poseł Krzysztof Lipiec. Z zaproszenia skorzystało również trzech wójtów.

Na początku starosta włoszczowski Dariusz Czechowski wręczył przedstawicielom samorządów wspomniane vouchery. Odebrali je między innymi wójtowie Kluczewska, Moskorzewa i Radkowa – pozostali włodarze gmin byli nieobecni.

W drugiej części spotkania uczestnicy wiecu złożyli swoje podpisy pod inicjatywą powstałego Włoszczowskiego Społecznego Komitetu Poparcia Andrzeja Dudy, deklarując tym samym, że w niedzielnych wyborach będą głosować na obecnego prezydenta.

Poseł Lipiec zachęcał też samorządy, aby przystąpiły do ogłoszonego przez MSWiA rządowego programu Bitwa o wozy strażackie. Poinformował, że gmina w województwie, w której będzie największa frekwencja podczas niedzielnych wyborów prezydenckich, otrzyma w nagrodę… wóz strażacki dla swoich druhów.

Ile otrzymały nasze samorządy
Powiat włoszczowski – 2 060 083 zł
Gmina Włoszczowa – 2 087 109 zł
Gmina Krasocin – 2 074 770 zł
Gmina Kluczewsko – 900 238 zł
Gmina Secemin – 553 795 zł
Gmina Moskorzew – 500 000 zł
Gmina Radków – 500 000 zł

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ