Włoszczowski żłobek samorządowy i przedszkola we Włoszczowie będą zamknięte co najmniej do 24 maja (fot. Urząd Gminy Włoszczowa).

Przedszkola i żłobek we Włoszczowie zamknięte do 24 maja – zdecydował burmistrz

Po analizie przedstawionych przez rząd wytycznych, konsultacjach z rodzicami oraz służbami sanitarnymi władze samorządowe gminy Włoszczowa zdecydowały, że do 24 maja miejski żłobek oraz przedszkola będą zamknięte.

Podejmując taką decyzję burmistrz Grzegorz Dziubek kierował się względami bezpieczeństwa dzieci, rodziców i pracowników placówek – czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Od 6 maja rząd pozwolił na powrót dzieci do przedszkoli i żłobków. Jednak o otwarciu tych placówek decydują bezpośrednio samorządy, które opiekują się nimi. Gmina Włoszczowa woli poczekać i nie działać przedwcześnie, dopóki nie będzie pewności, że nie ma zagrożenia epidemicznego.

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

To na nas ciąży odpowiedzialność za zdrowie dzieci i opiekunów i dlatego nie ulegniemy żadnej presji, nie będziemy działać w pośpiechu, a decyzje o otwarciu będziemy podejmować rozważnie, po wnikliwej analizie stanu zagrożenia epidemicznego, wskazaniach służb sanitarnymi, dobrze przygotowani. Nie podejmę żadnych działań, które choć w najmniejszym stopniu naraziłyby moich mieszkańców na niebezpieczeństwo.

/RB/

UDOSTĘPNIJ