W poniedziałek remontowany przejazd kolejowy w Woli Kuczkowskiej odwiedziły władze samorządowe powiatu (fot. Starostwo Powiatowe).

Przebudowa przejazdu kolejowego w Woli Kuczkowskiej. Będzie bezpieczniej na drodze powiatowej w gminie Secemin

11 października rozpoczęła się modernizacja niestrzeżonego przejazdu kolejowego między miejscowościami Kluczyce i Kuczków w gminie Secemin.

O tej inwestycji informował już na ostatniej sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego 23 września przewodniczący rady Zbigniew Matyśkiewicz.

Coś, co było niemożliwe przez lata, będzie możliwe. Mam nadzieję, że przed zimą przejazd zostanie oddany do użytku i bezpieczeństwo na tym odcinku drogi ulegnie znacznej poprawie powiedział Zbigniew Matyśkiewicz, dziękując Zarządowi Powiatu i Wydziałowi Komunikacji za pomoc w zorganizowaniu objazdów.

 

Jestem zadowolony, że ta inwestycja, którą zainicjowałem już w 2017 roku, dojdzie wreszcie do skutku i przejazd kolejowy w Woli Kuczkowskiej będzie strzeżony. To bardzo ważna informacja dla mieszkańców gminy i powiatu, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa użytkowników naszej drogi – stwierdził radny powiatowy Paweł Strączyński.

Warto dodać, że o tę ważną inwestycje w gminie, którą zrealizuje kolej, zabiegał też obecny przewodniczący Rady Gminy Secemin Bogdan Wasik, który razem z radnym Strączyńskim zbierał podpisy mieszkańców w tej sprawie.

Na drodze powiatowej, którą przecina linia kolejowa Koniecpol-Szczekociny, zostaną zainstalowane rogatki wraz z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Podniesie to znacznie bezpieczeństwo.

W związku z rozpoczynającą się inwestycją zmieniła się też organizacja ruchu. Od 11 do 16 października odcinek w Woli Kuczkowskiej był zamknięty. Objazdy wyznaczono drogami Kluczyce-Psary i Starzyny-Brzostek-Kuczków. 11 października remontowany przejazd odwiedziły władze samorządowe powiatu. 

/RB/