Mobilny punkt pobrań wymazów mieści się w kontenerze socjalnym na tyłach włoszczowskiego szpitala.

Przy włoszczowskim szpitalu uruchomiono mobilny punkt pobrań wymazów. Jest przeznaczony dla osób przebywających na kwarantannie

Na tyłach Szpitala imienia Jana Pawła II we Włoszczowie uruchomiono siódmy w województwie bezpłatny punkt pobrań wymazów do badań na obecność koronawirusa.

Będą z niego mogły korzystać osoby przebywające na kwarantannie domowej. Uwaga! Do punktu pobrań mogą się zgłaszać – po wcześniejszym kontakcie telefonicznym – wyłącznie osoby w dwunastym dniu kwarantanny. Jeśli zgłoszą się wcześniej lub później, nie wykonają testu – nawet odpłatnie.

Osoba, która będzie chciała mieć bezpłatnie pobrany wymaz do badań, musi przyjechać własnym samochodem. Nie wysiadając z auta zostanie pobrany od niej materiał z nosogardzieli. Można też podejść do kontenera socjalnego i tam też wymaz zostanie pobrany.

Punkt pobrań przy szpitalu we Włoszczowie czynny jest codziennie w dni robocze w godzinach 9-11. Chętni, którzy chcieliby z niego skorzystać muszą się wcześniej zarejestrować – w tym celu należy w 11 dniu kwarantanny, w godzinach 12-14 zadzwonić pod numer telefonu 41 388 37 46.

/RB/

UDOSTĘPNIJ