Przedstawiciele krasocińskiej orkiestry i zespołu tanecznego Aplauz zostali docenieni po raz kolejny – tym razem w centrum Europy (fot. MOD Krasocin).

Puchar marszałka województwa podlaskiego dla krasocińskiej orkiestry. Letni maraton festiwalowy naszych muzyków zakończony

Pasmo sukcesów nie opuszcza Młodzieżowej Orkiestry Dętej i mażoretek z Krasocina. Znów odnieśli kolejny i to w samym… centrum Europy.

W dniach 6-7 lipca w Suchowoli odbyła się 17. Europarada Orkiestr Dętych w Centrum Europy. Impreza miała charakter przeglądu amatorskich młodzieżowych orkiestr dętych krajowych i zagranicznych. Na tegoroczny festiwal zaproszenia przyjęły orkiestry z Białorusi, Ukrainy oraz Polski.

MOD Krasocin wraz z zespołem tanecznym Aplauz po raz kolejny udowodnili, że nie ma na nich mocnych. Z Suchowoli nasi muzycy wrócili z najważniejszą nagrodą – pucharem marszałka województwa podlaskiego. W orkiestrze, co ciekawe, po raz kolejny zagrał na puzonie wójt Krasocina Ireneusz Gliściński, którego występ spotkał się z dużym aplauzem.

Tym akcentem zakończył się letni maraton festiwalowy dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej i zespołu Aplauz z Krasocina. W ciągu ostatniego miesiąca w każdy weekend nasi muzycy brali udział w zmaganiach muzycznych na terenie całego kraju.

Chociaż był to wyczerpujący okres dla wszystkich, to jednak warto było. Sukcesy, jakie osiągnęła nasza formacja, zdecydowanie przyćmiły zmęczenie i dodawały sił do dalszej ciężkiej pracy – podsumował kapelmistrz Leopold Kwapisz.

/RB/

UDOSTĘPNIJ