Dziecięce drużyny pożarnicze dziewcząt i chłopców z Dobromierza z opiekunami i organizatorami zawodów (fot. Marcin Jajko).

Puchar województwa mazowieckiego dla Dobromierza. Wielki sukces dziecięcych drużyn pożarniczych z gminy Kluczewsko

Dziecięce drużyny pożarnicze chłopców i dziewcząt z Dobromierza zajęły pierwsze i trzecie miejsce w I Halowych Zawodach Dziecięcych Drużyn Pożarniczych o Puchar Województwa Mazowieckiego.

W turnieju, który rozegrano w Górze Kalwarii, wzięło udział 12 drużyn z sześciu województw. Młodzi adepci pożarnictwa rywalizowali w sześciu konkurencjach: budowa linii gaśniczej, sztafeta pożarnicza, bieg z jajkiem, imitacja gaszenia pożaru, skręcaniu śrubek oraz bieg na trzech nogach.

W klasyfikacji generalnej dziecięca drużyna pożarnicza chłopców Płomyki z Dobromierza zajęła pierwsze miejsce, natomiast grupa dziewcząt o nazwie Iskierki była trzecia. Opiekunem obu drużyn był Marcin Jajko.

Dla naszych najmłodszych strażaków były to pierwsze takie zawody. W tym roku powołaliśmy do życia Dziecięcą Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP Dobromierz. To kolejny krok do zainteresowania młodzieży tematyką pożarniczą. Obecnie na zbiórki uczęszcza 14 dziewcząt oraz 12 chłopców – opowiada Marcin Jajko.

/RB/

UDOSTĘPNIJ