Rafał Krupa, nowy dyrektor szpitala (fot. archiwum prywatne).

Rafał Krupa – nowy dyrektor włoszczowskiego szpitala. Poznajcie go

Od 20 marca Rafał Krupa z Kroczyc pełni funkcję dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej. To szósty szef naszego szpitala powołany w ciągu pięciu ostatnich lat.

Rafał Krupa ma 42 lata. Mieszka w Kroczycach (powiat zawierciański). Pochodzi z gminy Irządze koło Szczekocin (były powiat włoszczowski).

Ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie na kierunku Zarządzenie i Marketing w zakresie rachunkowości oraz studia podyplomowe w zakresie MBA w placówkach ochrony zdrowia.

W latach latach 1996-1999 pracował w Banku Spółdzielczym w Szczekocinach na stanowisku do spraw kredytów i oszczędności. Później był kierownikiem i księgowym zakładu produkcyjno-handlowego.

W latach 2005-2011 prowadził własne biuro rachunkowe, które zajmowało się sprzedażą produktów bankowych, pozyskiwaniem środków finansowych na realizację inwestycji, między innymi z udziałem funduszy unijnych. Firma ta funkcjonuje do dziś – prowadzi ją żona pana Rafała.

Od 2006 roku Rafał Krupa sprawował mandat radnego Rady Powiatu Zawierciańskiego trzech kadencji, a w kadencji 2010-2014 został starostą zawierciańskim. Wówczas realizował plan restrukturyzacyjny szpitala powiatowego w Zawierciu.

Tutaj warto wspomnieć, że zawierciański szpital w 2009 roku, jak opowiada Rafał Krupa, miał 11 milionów złotych strat. Już w 2012 roku, jak twierdzi, lecznica ta osiągnęła minimalny zysk i do dziś jest „na plusie”.

W latach 2012-2014 Krupa był członkiem Zespołu do spraw Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Komisja ta opiniowała projekty ustaw, rozporządzeń oraz zarządzeń służących systemowi ochrony zdrowia.

Poza tym dyrektor Krupa współpracuje ze Związkiem Powiatów Polskich. Jest również ekspertem w Związku Miast Polskich (jako jedna z 50 osób w Polsce).

Ciekawostką jest też fakt, że w latach 2014-2018 Rafał Krupa prowadził wykłady na Uczelni Łazarskiego w Warszawie na kierunku MBA w ochronie zdrowia.

Dotyczyły one między innymi praktyki zarządzania ochroną zdrowia z poziomu jednostek samorządu terytorialnego, planowania i zarządzania strategicznego w ochronie zdrowia oraz restrukturyzacji w placówkach ochrony zdrowia.

Na razie dużo chodzę po szpitalu, diagnozuję sytuację, obserwuję zachowanie lekarzy i pacjentów – opowiada o swoim nowym miejscu pracy Rafał Krupa.

O tym, jakie pomysły ma nowy dyrektor, jeśli chodzi o dalsze funkcjonowanie włoszczowskiego szpitala, co chce tutaj zrobić, poinformujemy naszych czytelnikom już wkrótce.

Rafał Banaszek

test

UDOSTĘPNIJ