Rafał Majecki z dyplomem za trzecie miejsce w turnieju pożarniczym przed remizą strażacką w Kluczewsku (fot. szkoła Kluczewsko).

Rafał Majecki ze szkoły w Kluczewsku laureatem finału Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Rafał Majecki ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Kluczewsku zajął trzecie miejsce w finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom w Miliczu.

Finał centralny konkursu odbył się w dniach 25-26 czerwca w województwie dolnośląskim. W kategorii klas 1-4 brało w nim udział 32 uczestników (laureaci pierwszego i drugiego miejsca szczebla wojewódzkiego). Województwo świętokrzyskie reprezentował uczeń czwartej klasy szkoły w Kluczewsku - Rafał Majecki. Ostatecznie został on laureatem turnieju, zajmując trzecie miejsce w Polsce. Opiekunem Rafała była Aleksandra Skórnicka.

4 lipca, podczas uroczystego spotkania w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, Rafałowi Majeckiemu podziękowali i pogratulowali osobiście wojewoda Zbigniew Koniusz, marszałek województwa Andrzej Bętkowski oraz komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej generał Krzysztof Ciosek. 14 lipca uczynili to samo poseł Bartłomiej Dorywalski z wójtem Rafałem Pałką.

/RB/