Rafałowi Pacanowskiemu pogratulował wyboru przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz (fot. Starostwo Powiatowe).

Rafał Pacanowski trzecim członkiem Zarządu Powiatu Włoszczowskiego. Radny PiS powrócił na swoją funkcję

Radny powiatowy Rafał Pacanowski (Prawo i Sprawiedliwość) został wybrany w głosowaniu tajnym nowym członkiem Zarządu Powiatu. To trzeci członek w pięcioosobowym składzie zarządu.

Głosowanie odbyło się na ostatniej sesji Rady Powiatu 24 czerwca. Pacanowski otrzymał 14 głosów na „tak” i 3 na „nie”. Tym samym powrócił na swoje stanowisko, które piastował w ubiegłej kadencji. Kandydaturę Rafała Pacanowskiego zgłosił przewodniczący zarządu, starosta włoszczowski Dariusz Czechowski.

Rafał Pacanowski ma bogate doświadczenie samorządowe. To radny Rady Powiatu czterech kadencji (od 2010 roku do chwili obecnej), w latach 2010-2014 wiceprzewodniczący rady, w okresie 2018-2024 członek Zarządu Powiatu. Z zawodu jest nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z egzaminu maturalnego z historii i wiedzy o społeczeństwie. Od 2021 roku pełni funkcję dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie (do 31 sierpnia br.).

Obecny skład Zarządu Powiatu Włoszczowskiego kadencji 2024-2029 przedstawia się następująco: Dariusz Czechowski – starosta, Łukasz Karpiński – wicestarosta, członkowie – Jarosław Krzyżanowski, Damian Moroń i Rafał Pacanowski.  

/RB/

UDOSTĘPNIJ