Pamiątkowe zdjęcie uczestników rajdu na mecie w Lasocinie.

Rajd rowerowy szlakiem Brygady świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych zakończony w Lasocinie

W sobotę, 8 sierpnia odbył się II Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Włoszczowscy rowerzyści pokonali w trudnych warunkach 45 kilometrów, żeby spotkać się w Lasocinie z grupą kielecką.

Celem imprezy było upamiętnienie powołania Brygady świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych – jednej z największych formacji partyzanckich działających na ziemiach polskich.

Dwie grupy rowerzystów wyruszyły w tym samym czasie z powiatów kieleckiego i włoszczowskiego, żeby ostatecznie spotkać się w Lasocinie (gmina Łopuszno).

Grupa włoszczowska liczyła około 30 rowerzystów, grupa kielecka – 45. Pierwsi rowerzyści pokonali w upale i trudnym, leśnym terenie 45 kilometrów, drudzy – o 10 więcej. 

Meta rajdu była przy pomniku dowódców i żołnierzy NSZ w Lasocinie, gdzie władze samorządowe obu powiatów złożyły wiązanki kwiatów. Na zakończenie imprezy odbył się integracyjny piknik.

Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Kielcach, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.

Włoszczowa po raz pierwszy brała udział w tym rajdzie. W przyszłym roku mają też dołączyć powiaty jędrzejowski i konecki.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ