Brygada Świętokrzyska NSZ (fot. Wikipedia).

Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Zgłoszenia do 6 sierpnia

8 sierpnia odbędzie się II Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Meta będzie w Lasocinie. Wstęp wolny.

Dwie grupy rowerzystów wyruszą z powiatów kieleckiego i włoszczowskiego, żeby ostatecznie spotkać się w Lasocinie (gmina Łopuszno). Grupa włoszczowska wyjedzie o godzinie 9 z parkingu starostwa (zbiórka o godzinie 8.40).

Celem imprezy jest upamiętnienie powołania Brygady Świętokrzyskiej NSZ – jednej z największych formacji partyzanckich działających na ziemiach polskich.

Będzie to pierwsze otwarte wydarzenie plenerowe, zorganizowane przez dwa starostwa (kieleckie i włoszczowskie) od czasu ogłoszenia epidemii koronawirusa w naszym kraju. Patronat medialny nad nim objęła „Moja gazeta lokalna”.

WAŻNE
Trasa rajdu: Włoszczowa (parking przed starostwem) – Rząbiec – Wymysłów – Ludynia – Krasocin (Nowy Dwór) – Chotów – Kozia Wieś – Oleszno – Żeleźnica – Zabrody – Lasocin. Grupa włoszczowska będzie miała do pokonania około 45 kilometrów. Trasa prowadzi drogami asfaltowymi, szutrowymi i leśnymi. Dla uczestników rajdu przewidziano poczęstunek w Lasocinie. Organizatorzy zapewniają transport w drodze powrotnej. Osoby chętne do wzięcia udziału w rajdzie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie COVID-19 i przesłać je na adres mailowy prom@powiat-wloszczowa.pl w terminie do 6 sierpnia.

/RB/