Grzegorz Dziubek zaprezentował na ostatniej sesji raport o stanie gminy Włoszczowa za 2020 rok (fot. UG Włoszczowa).

Raport o stanie gminy Włoszczowa za 2020 rok. Burmistrz przypomniał ubiegłoroczne inwestycje i zapowiedział nowe

28 maja na sesji Rady Miejskiej Grzegorz Dziubek przedstawił raport o stanie gminy za ubiegły rok. Dokument obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w 2020 roku.

Grzegorz Dziubek podkreślił, że miniony rok nie był łatwy dla samorządu, ale mimo panującej pandemii i spadku dochodów gminy, spółek komunalnych oraz jednostek organizacyjnych udało się zrealizować zaplanowane zadania.

Wśród najważniejszych inwestycji burmistrz wymienił rewitalizację Włoszczowy, przebudowy dróg, powstanie pierwszego etapu obwodnicy, budowę wodociągów czy modernizację wysypiska odpadów komunalnych Kępny Ług.

Zwrócił też uwagę na pomoc samorządu dla przedsiębiorców w ramach Włoszczowskiej Tarczy Antykryzysowej, programy społeczne adresowane do seniorów, profilaktykę zdrowotną oraz strategie proekologiczne (w tym jeden z wiodącym w regionie program dopłat do wymiany ogrzewania). Zapowiedział kolejne plany inwestycyjne, między innymi dotyczące włoszczowskiego osiedla Północ.

Grzegorz Dziubek podkreślił, że za swoje działania gmina Włoszczowa dostrzegana jest w rankingach, analizach i profesjonalnych sondażach ogólnopolskich.

Zgodnie z przepisami, głos w debacie nad raportem o stanie gminy mogą zabierać radni oraz mieszkańcy gminy. Ci ostatni mogą to zrobić poprzez wypełnienie specjalnego formularza do debaty, która odbędzie się w czerwcu. Do tej pory jeszcze nikt się nie zgłosił.

/RB/

UDOSTĘPNIJ