Założyciele Fundacji Jesteśmy Blisko Bogusław i Małgorzata Wypychewicz cieszą się z rekordowego wyniku tegorocznej kolacji charytatywnej (fot. archiwum fundacji).

Rekordowa kolacja charytatywna Fundacji Jesteśmy Blisko z Włoszczowy. Zebrano blisko ćwierć miliona złotych na pomoc podopiecznym

Blisko 240 tysięcy złotych udało się zebrać organizatorom czwartej Kolacji Charytatywnej Kulinarne Podróże Szlachetnych Serc, która odbyła się w sobotę, 30 listopada we Włoszczowie.

Większość pieniędzy pozyskano z licytacji cennych przedmiotów. Najwyższą cenę uzyskała koszulka meczowa Bayernu Monachium z autografem Roberta Lewandowskiego, który przekazał ją na rzecz Fundacji Jesteśmy Blisko. Podczas sobotniego wieczoru sprzedano ją za 21 tysięcy złotych.

Zebrane w ten sposób pieniądze trafią na pomoc dla podopiecznych fundacji, a w szczególności dla 14-letniej Mai z Włoszczowy. Dziewczynka, choć urodziła się zdrowa, w wyniku powikłań związanych z opryszczkowym zapaleniem opon mózgowych nie chodzi, nie widzi i cierpi na szereg schorzeń neurologicznych. Kontakt z nią jest ograniczony. Świat poznaje jedynie poprzez dotyk. Kosztowna rehabilitacja jest konieczna, aby powstrzymać postęp choroby.

To wspaniałe, że w ten szczególny wieczór byliśmy razem dla innych. Dla tych, którzy potrzebują ludzkiego i finansowego wsparcia. Po to właśnie przed dekadą powstała nasza fundacja. Cieszę się z rekordu. Choć liczby robią wrażenie, najważniejsze jest, że przekładają się na konkretną pomoc – powiedziała inicjatorka i przewodnicząca Rady Fundacji Małgorzata Wypychewicz.

Wzruszającym momentem imprezy była licytacja obrazu namalowanego przez ośmioletniego Bartoszka, na którego rehabilitację zbierane były środku podczas trzech ostatnich edycji kolacji charytatywnej. Praca przedstawiająca tęczę oraz drzewo została wylicytowana za 6 tysięcy złotych. W ten sposób chłopiec wsparł tegoroczną akcję na rzecz Mai.

Tegoroczne wydarzenie w sali bankietowej Villi Aromat można było oglądać na całym świecie za pośrednictwem telewizyjnej transmisji przeprowadzonej w Internecie.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ