Seniorzy z gminy Kluczewsko ze swoim wójtem na placu zamkowym w Warszawie (fot. Fundacja Artwińskiego).

Rekordowa wycieczka w Sejmie. Bartłomieja Dorywalskiego odwiedziło aż 104 seniorów z Kluczewska z wójtem na czele

4 sierpnia Fundacja Artwińskiego z Kielc wspólnie z gminą Kluczewsko zorganizowała wycieczkę do stolicy Polski dla ponad 100 seniorów.

Seniorzy zwiedzili ważne zabytki Warszawy oraz – na zaproszenia Bartłomieja Dorywalskiego – również gmach Sejmu RP, po którym osobiście ich oprowadził poseł z Włoszczowy. Była to – jak do tej pory – najliczniejsza grupa, która odwiedziła miejsce pracy swojego posła.  

Wizyty mieszkańców z powiatu włoszczowskiego to dla mnie bardzo ważne spotkania. Cieszę się, że młodzi ludzie organizują tego typu inicjatywy dla seniorów – powiedział Bartłomiej Dorywalski

Była to już piąta wycieczka z powiatu włoszczowskiego, która zobaczyła polski parlament „od kuchni”, dzięki posłowi. Przypomnijmy, że od grudnia zeszłego roku Dorywalskiego odwiedzili już w Warszawie: uczniowie i nauczyciele „Sikorskiego”, „Czarnieckiego”, podopieczni i opiekunowie Środowiskowego Domu Samopomocy oraz włoszczowscy seniorzy.

Partnerem w organizacji sierpniowego wyjazdu do stolicy była gmina Kluczewsko. Swoim seniorom towarzyszył wójt Kluczewska Rafał Pałka. Wydarzenie sfinansowano z funduszy Narodowego Instytutu Wolności z programu NOWEFIO. 

Do końca roku zrealizujemy jeszcze siedem wyjazdów, których celem jest integracja seniorów z województwa świętokrzyskiego. Wspaniale spędza się z nimi czas, a realizacja działań w ramach projektu to prawdziwa przyjemność – podkreśla pomysłodawca projektu Paweł Kwietniewski, dyrektor kieleckiego biura Fundacji imienia Stefana Artwińskiego.

/RB/

Zobacz również: https://www.moja-gazeta.com.pl/wloszczowscy-seniorzy-w-warszawie-wycieczke-zorganizowala-fundacja-artwinskiego

UDOSTĘPNIJ