Małgorzata Wypychewicz i Marta Szewczyk-Wypychewicz przy respiratorze i kardiomonitorze, które trafiły do naszego szpitala (fot. archiwum fundacji).

Respirator i kardiomonitor od Fundacji Jesteśmy Blisko i firmy ZPUE dla włoszczowskiego szpitala

Fundacja Jesteśmy Blisko wspólnie z firmą ZPUE przekazały do szpitala respirator i kardiomonitor. Dotychczas na działania związane z koronawirusem te dwie instytucje przeznaczyły blisko 300 tysięcy złotych. 

Aparaturę odebrał od prezes fundacji Marty Szewczyk-Wypychewicz dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Rafał Krupa. Był to odzew na apel dyrektora szpitala do lokalnych przedsiębiorców i ludzi dobrej woli o pomoc w doposażeniu oddziałów w specjalistyczny sprzęt. Odpowiedziało na niego wiele firm i organizacji. Jedną z nich była firma ZPUE i działająca przy niej Fundacja Jesteśmy Blisko.

Przekazanie sprzętu dyrekcji włoszczowskiego szpitala (fot. archiwum fundacji).

Teraz jeszcze bardziej, niż kiedykolwiek powinniśmy być solidarni i wspierać się wzajemnie. Nasza fundacja wspólnie z firmą ZPUE stara się na bieżąco odpowiadać na potrzeby jednostek, które na co dzień stają do walki z podstępnym wirusem paraliżującym naszą codzienność. Tym razem przekazaliśmy do włoszczowskiego szpitala respirator i kardiomonitor – mówi Marta Szewczyk-Wypychewicz, prezes fundacji.

Warto podkreślić, że dotychczas na działania związane z walką z koronawirusem włoszczowska organizacja oraz ZPUE przeznaczyły blisko 300 tysięcy złotych. Oprócz respiratora i kardiomonitora udało się zakupić też kilka koncentratorów tlenu i setki pakietów ochrony osobistej. Środki te trafiły do 24 instytucji na terenie całego województwa świętokrzyskiego.

Dodatkowo, włoszczowska organizacja zakupiła i przekazała na rzecz lokalnej społeczności automatyczne dozowniki do płynu dezynfekcyjnego, które stanęły w strategicznych punktach w mieście, między innymi Urzędzie Gminy, Starostwie Powiatowym, czy w przedszkolach samorządowych.

Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom za zaufanie i wsparcie, dzięki któremu możemy reagować na bieżąco i wspierać dalej tych, którzy najbardziej tego wsparcia potrzebują. Kochani, bądźmy dobrej myśli! Razem wygramy tę nierówną walkę i niebawem (szczerze w to wierzymy) wrócimy do świata, jaki znamy sprzed pandemii – twierdzi Małgorzata Wypychewicz, założycielka Fundacji Jesteśmy Blisko.

/RB/

UDOSTĘPNIJ