Zespół muzyczny Rewerb z Konieczna wygrał konkurs w Chlewicach (fot. Zbigniew Krzysiek).

Reverb z Konieczna najlepszy na przeglądzie amatorskich zespołów muzycznych w Chlewicach. W nagrodę otrzymał organy od marszałka województwa

Zespół muzyczny Rewerb z Konieczna, grupa Eldorado z Kwiliny oraz kapela Sami Swoi z Czatachowy – to zwycięzcy 26. Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych, który odbył się 7 lipca w parku w Chlewicach. W imprezie wzięło udział 16 wykonawców z kilku powiatów.

Każdy z uczestników konkursu przedstawił przed publicznością cztery utwory muzyczne własne lub kompozycje innych zespołów. Przesłuchania trwały sześć godzin. Wykonawców oceniała publiczność. Nad poprawnością głosowania czuwała komisja sędziowska na czele ze Zbigniewem Krzyśkiem, dyrektorem Wiejskiego Centrum Kulturalno-Turystycznego w Moskorzewie. 

Pierwsze miejsce z ilością 99 głosów zdobył zespół Reverb z Konieczna w sześcioosobowym składzie – w nagrodę otrzymał organy ufundowane przez marszałka województwa świętokrzyskiego. Druga była grupa Eldorado z Kwiliny (60 głosów), a trzecia kapela Sami Swoi z Czatachowy w powiecie myszkowskim (47 głosów).  

Poza konkursem wystąpił na scenie zespół ludowy Moskorzewianie oraz gościnnie grupa Albatros z Włoszczowy. Gwiazdą wieczoru był zespół Veegas. Imprezę w chlewickim parku zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem Respekt. Publiczność dopisała.

Na festynie w Chlewicach gościli między innymi poseł na Sejm Marzena Okła-Drewnowicz, wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski, starosta włoszczowski Dariusz Czechowski oraz wójt Moskorzewa Andrzej Walasek. To oni wręczali nagrody zwycięzcom przeglądu.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Chlewicach, a współorganizatorami gmina Moskorzew oraz Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.

/RB/

UDOSTĘPNIJ