Rewitalizacja Kluczewska rozpoczęła się od remontu drogi na osiedlu Łokietka.

Rewitalizacja Kluczewska rozpoczęta. Na początek remontują drogę na osiedlu Łokietka. Następna w kolejności będzie ulica Spółdzielcza

Około 5,1 miliona złotych będzie kosztować rewitalizacja gminy Kluczewsko, która właśnie się rozpoczęła. Ponad 4 miliony dołoży Unia Europejska.

Rozstrzygnięto już przetargi na przebudowę dróg w Kluczewsku. Intensywne prace budowlane trwają na osiedlu Łokietka. Następna w kolejności będzie ulica Spółdzielcza.

W połowie lipca otwarto oferty na przebudowę zabytkowej XIX-wiecznej wozowni – najniższą cenę zaoferowało konsorcjum firm z Włoszczowy i Oleszna, którego liderem jest firma Red House Grzegorza Buczyńskiego. Przypomnijmy, że w miejscu zabytkowego spichlerza ma powstać Gminny Ośrodek Kultury.

Co się jeszcze zmieni dzięki projektowi rewitalizacji Kluczewska? Przede wszystkim zagospodarowany zostanie teren wokół zbiornika rekreacyjnego, a także odnowiony teren wokół Ośrodka Zdrowia oraz przy remizie strażackiej w Kluczewsku. W miejscach publicznych pojawi się monitoring, powstaną wiaty handlowe.

Projekt pod nazwą “Kompleksowe wsparcie potencjału Gminy Kluczewsko – rewitalizacja” to największa, tegoroczna inwestycja, która pochłonie ponad 5 milionów złotych, z czego Unia Europejska dofinansuje przeszło 4 miliony.

/RB/

Na przebudowę czeka też zniszczona ulica Spółdzielcza.
UDOSTĘPNIJ