Burmistrz Grzegorz Dziubek podziwia nową nawierzchnię na Placu Wolności w centrum miasta.

Rewitalizacja Włoszczowy w pełni. Otwarcie inwestycji jesienią. Odwiedziliśmy z burmistrzem place budów

Nowoczesne centrum miasta, odnowione zabytki, nowe ulice i otoczenia osiedli, bogatsza przestrzeń kultury i rekreacji – tak będzie wyglądać Włoszczowa już niebawem.

Dobiegają końca inwestycje przewidziane w programie rewitalizacji Włoszczowy. Pisaliśmy o nich kilkakrotnie.

Przypomnijmy, że chodzi o modernizację rynku na Placu Wolności, gdzie między innymi zostanie wymieniona nawierzchnia, nasadzone 2 tysiące roślin, zainstalowana fontanna z efektami świetlnymi, rozbudowę Domu Kultury o mały amfiteatr ze sceną i zadaszeniem oraz salę taneczną, budowę na ponad 40 arach powierzchni za basenem strefy aktywności z profesjonalnym placem zabaw, siłownią zewnętrzną i strefą piknikową, rozbudowę budynku zabytkowej starej plebanii przy kościele, zagospodarowanie przestrzeni publicznej na osiedlach Brożka, Armii Krajowej i przy ulicy Wiśniowej, przebudowę poprzemysłowego budynku na skrzyżowaniu ulic Wigury i Pocztowej oraz uzupełnienie monitoringu w centrum miasta.

Część zadań w ramach programu rewitalizacji już zrealizowano, jak chociażby budowę dwóch boisk sportowych przy szkołach podstawowych w mieście, termomodernizację Domu Kultury, przebudowę ulicy Wiśniowej, czy budowę kanalizacji deszczowej na osiedlu Brożka.

Dzięki tym inwestycjom miasto zdecydowanie wypiękniało. Gmina Włoszczowa pozyskała na swój największy w historii projekt ponad 13,5 miliona złotych dofinansowania z Unii Europejskiej oraz około 1,8 miliona dotacji z budżetu państwa – wniosek gminy o dotację został uznany za jeden z najlepszych w regionie. Całkowita wartość przedsięwzięcia to przeszło 22,6 miliona złotych.

Takiego dofinansowania – ponad 15 milionów złotych gmina Włoszczowa nigdy w historii nie otrzymała. Dzięki temu nasze miasto zmieni się nie do poznania, co zapewne przełoży się na jakość życia mieszkańców – podkreśla burmistrz Grzegorz Dziubek.

Część inwestycji gmina realizuje z partnerami. A są nimi: Dom Kultury, Starostwo Powiatowe, Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony i Promocji Sztuki Sakralnej Ars Sacra z Kielc oraz włoszczowski przedsiębiorca Paweł Bąk.

/RB/

 

Zobacz również pierwszy tekst o rewitalizacji

UDOSTĘPNIJ