Uczestnicy rajdu rowerowego przed spichlerzem w Kluczewsku.

Rodzinny rajd rowerowy z gminą Kluczewsko. A na koniec… pieczenie kiełbasek w Jakubowicach

Rekreacyjnie, sportowo i integracyjnie – tak było podczas I Rajdu Rodzinnego z Gminą Kluczewsko. Wzięło w nim udział 70 osób.

Pogoda dopisała, frekwencja uczestników również, a humory nie opuszczały rowerzystów przez całą drogę. Przybyło mnóstwo dzieci wraz z rodzicami, młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy.

Uczestnicy pokonali dwie trasy o długości 52 oraz 27 kilometrów, poznając przy tym gminę Kluczewsko. Rajd rowerowy zakończył się ogniskiem w Jakubowicach. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwały patrole policji oraz wóz techniczny Domin Sport.

Organizatorzy dziękują mieszkańcom za przybycie i za aktywnie spędzony czas na dwóch kółkach, a także osobom, które zaangażowały się do pomocy przy organizacji wydarzenia.

Rajd zorganizowała gmina Kluczewsko przy współudziale grupy kolarskiej Domin Sport, sołtysa sołectwa Jakubowice Henryka Ludyni oraz radnego gminnego, reprezentującego jednocześnie klub sportowy Arka Kluczewsko Sebastiana Olczyka.

Rafał Pałka – wójt gminy Kluczewsko

“Tym rajdem chcieliśmy zapoczątkować i podkreślić, jak ważna jest aktywność fizyczna i zdrowie. Jazda na rowerze to wiele korzyści dla naszego organizmu, ale również dla środowiska. Jazda w grupie to też wspólna integracja mieszkańców i dobra zabawa”.

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ