Przy remontowanym chodniku na ulicy Jędrzejowskiej: Grzegorz Dziubek, Grzegorz Dudkiewicz i Michał Szafrański.

Remontują ulicę Jędrzejowską we Włoszczowie. Trwa budowa chodnika. Niebawem będzie nowa organizacja ruchu

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Jędrzejowskiej w mieście na odcinku od ulicy Partyzantów do Wschodniej między dwoma rondami. Roboty rozpoczęły się od rozbiórki chodnika. Niebawem czeka kierowców zmiana organizacji ruchu.

To jedna z największych planowanych inwestycji drogowych Gminy Włoszczowa w tym roku. Jej koszt wyniesie blisko 800 tysięcy złotych, z czego ponad 550 tysięcy stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, resztę sfinansuje Gmina Włoszczowa ze swojego budżetu.

Ulica Jędrzejowska to bardzo ruchliwa droga. Wiedzie do przemysłowej części miasta. Łączy Włoszczowę z obwodnicą i linią kolejową. Tą dawną trasą wojewódzką o dużym natężeniu ruchu poruszają się pojazdy w kierunku Małopolski i Śląska.

Ulica zostanie wyremontowana wraz z chodnikami po obu stronach jezdni.  Wykonawcą jest włoszczowska firma Dukt. Na wykonanie prac ma pół roku.

Kierowców i pieszych czekają w najbliższych tygodniach utrudnienia. Jeszcze w maju ma być wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje Urząd Gminy, ruch będzie odbywał się wahadło i będzie regulowany sygnalizacją świetlną.

16 maja remontowany chodnik przy Jędrzejowskiej odwiedzili burmistrz Grzegorz Dziubek z przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Dudkiewiczem i wiceprzewodniczącym Michałem Szafrańskim.

/RB/

UDOSTĘPNIJ