Nowy rok szkolny powiat z uczniami i nauczycielami „Czarnieckiego” poseł Bartłomiej Dorywalski (fot. ZS nr 2).

Skromna inauguracja nowego roku szkolnego. Uczniowie i samorządowcy uczcili 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Ponad 1900 uczniów ze szkół i przedszkoli w gminie Włoszczowa oraz 1998 ze szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat zainaugurowało 1 września nowy rok szkolny 2021/2022. Uroczystości były skromne.

W mszach świętych odprawionych z tej okazji we włoszczowskich kościołach parafialnych uczestniczyli razem z dyrektorami placówek, nauczycielami i uczniami także przedstawiciele władz samorządowych naszego powiatu – starosta Dariusz Czechowski i wicestarosta Łukasz Karpiński.

Burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek powitał rok szkolny razem z uczniami Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie. W inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego i numer 3 imienia Stanisława Staszica uczestniczył z kolei poseł Bartłomiej Dorywalski. W swoim przemówieniu do uczniów życzył im kontynuowania edukacji do końca roku szkolnego w warunkach stacjonarnych.

1 września to nie tylko ważna data dla szkolnictwa. To również rocznica wybuchu II wojny światowej. Z okazji 82. rocznicy tego wydarzenia uczniowie zapalili znicze w szkolnych miejscach pamięci narodowej. O tej ważnej dacie nie zapomnieli również włodarze powiatu, którzy razem z przedstawiciele Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych złożyli kwiaty i zapalili znicze przed budynkiem starostwa przy obelisku poświęconym pamięci bohaterów – mieszkańców ziemi włoszczowskiej. Odwiedzili też miejsca upamiętniające ofiary wojny i okupacji oraz powojennych represji i komunistycznego zniewolenia na cmentarzu parafialnym w mieście. 

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ