Dwie pierwsze zaszczepione we Włoszczowie osoby – doktor Zbigniew Cichoń i pielęgniarka Justyna Studzińska (fot. Rafał Krupa).

Rozpoczęły się szczepienia na koronawirusa we Włoszczowie. Zbigniew Cichoń i Justyna Studzińska pierwszymi osobami zaszczepionymi na Covid-19

W poniedziałek, 4 stycznia w Szpitalu imienia Jana Pawła II we Włoszczowie rozpoczęły się szczepienia pracowników ochrony zdrowia. Szczepionkę przyjmie tutaj około 150 osób z grupy “zero” na 300 wszystkich pracowników.

Pierwsza tura 75 dawek szczepionki dotarła do Włoszczowy rano, kolejna w takiej samej ilości w południe. Szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w szpitalu przed południem. Odbywają się one w specjalnie wyznaczonym punkcie szczepień, znajdującym się w Podstawowej Opiece Zdrowotnej.  

Pierwsze we Włoszczowie szczepionki przeciwko koronawirusowi otrzymali kierownik Oddziału Wewnętrznego II, doktor Zbigniew Cichoń oraz Justyna Studzińska, pielęgniarka i położna, pierwszy koordynator do spraw wymazów Covid-19.

Akcja szczepień w szpitalu ma potrwać kilka dni. Oprócz pracowników służby zdrowia, otrzymają je również członkowie ich rodzin, a także personel niemedyczny, w tym wolontariusze i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, pomagający w ZOZ Włoszczowa.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ