Rozpoczęła się budowa kolejnego ronda w mieście - tym razem u zbiegu ulic Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego (fot. Starostwo Powiatowe).
WłoszczowaWydarzenia

Rozpoczęła się budowa kolejnego ronda we Włoszczowie. Od 21 października zmieniła się organizacja ruchu i oznakowania

Firma Drog-Bud z Częstochowy rozpoczęła w środę budowę ronda u zbiegu ulic Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego. Od 21 obowiązuje nowa tymczasowa organizacja ruchu w tej części Włoszczowy.

W pierwszej kolejności zamknięto odcinek ulicy Głowackiego. Na Sienkiewicza i Młynarskiej udostępniono kierowcom jeden pas jezdni – ruch odbywa się wahadłowo i steruje nim sygnalizacja świetlna.   

Nowe rondo będzie miało 32 metry średnicy. W ramach inwestycji zostanie przeprowadzona także przebudowa oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci gazowej, teletechnicznej i elektrycznej.

Inwestycja ma być gotowa do połowy listopada i kosztować około 2 miliony złotych. Złożą się na nią trzy samorządy (wojewódzki, powiatowy i gminny), które przekażą po około 600 tysięcy złotych każdy.

Jak będzie wyglądać nowa organizacja ruchu
Prace będą realizowane w trzech etapach. W każdym z nich przewiduje się zamknięcie dla ruchu wlotu do ulicy Głowackiego oraz skierowanie ruchu na sieć ulic sąsiadujących, zapewniając dostęp do ulicy Sienkiewicza i Młynarskiej.
Etapy budowy:
Etap I – budowa części ronda z zajęciem połowy jezdni ulicy Sienkiewicza – Południowej i zamkniętym wlotem ulicy Głowackiego.
Etap II – budowa części ronda z zajęciem północno-zachodniej części ulicy Sienkiewicza i zachodniej strony ulicy Młynarskiej oraz zamkniętym wlotem ulicy Głowackiego. Ruch skierowany będzie między innymi na część wybudowanego w pierwszym etapie ronda.
Etap III – budowa części ronda z zajęciem północno-wschodniej części ulicy Sienkiewicza i wschodniej strony ulicy Młynarskiej oraz zamkniętym wlotem ulicy Głowackiego. Ruch skierowany będzie między innymi na część wybudowanego w pierwszym i drugim etapie ronda.
We wszystkich etapach robót zaprojektowano sterowanie ruchem za pomocą sygnalizacji świetlnej. Wykonawca zapewni dojazd do posesji ich użytkownikom na odcinkach wyłączonych z ruchu. Utrudnienia mają potrwać do 31 marca przyszłego roku.

/RB/