Od lewej: Małgorzata Gusta, Renata Dziedzic, Renata Janik, Magdalena Fogiel-Litwinek i Wioletta Hupa.

Ruszył konkurs „Pracodawca przyjazny pracownikom młodocianym”. Można zgłaszać firmy z powiatu włoszczowskiego

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach zapraszają do udziału w konkursie „Świętokrzyski Pracodawca Przyjazny Pracownikom Młodocianym”.

To pierwszy taki konkurs w województwie, który ma wyróżnić przedsiębiorstwa zatrudniające młodych ludzi w celu przyuczenia zawodowego. Ambasadorem konkursu w regionie jest wicemarszałek województwa Renata Janik. 

Renata Janik – wicemarszałek województwa

Chcemy w ten sposób doceniać i dowartościować pracodawców, którzy przyczyniają się do tego, żeby młodzi ludzie z terenu naszego województwa mogli zdobywać zawody, zgodnie z potrzebami rynku pracy. Czekamy na przedsiębiorców z powiatu włoszczowskiego.

 

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: dla firm zatrudniających do sześciu pracowników młodocianych oraz siedmiu i więcej.

Firmy przyjazne pracownikom można zgłaszać osobiście w siedzibie Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, pocztą tradycyjną lub mailowo na adres swietokrzyska@ohp.pl w terminie do 30 kwietnia.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej www.swietokrzyska.ohp.pl oraz www.wupkielce.praca.gov.pl.

Komisja wybierze dwóch zwycięzców i przyzna sześć wyróżnień. Laureaci otrzymają między innymi statuetki ufundowane przez Radio Kielce. Dodatkowymi nagrodami będą kampanie reklamowe o wartości kilku tysięcy złotych w świętokrzyskich mediach.

Konkurs na naszym terenie promuje członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta, która chce wspierać młodzież i osoby dorosłe w zdobyciu pracy i nowych umiejętności. 

/RB/

UDOSTĘPNIJ