Tak wyglądał budowany blok Bartłomieja Sienkiewicza w połowie lutego.

Ruszyła budowa najwyższego bloku mieszkalnego we Włoszczowie

Po 1,5 roku przerwy Bartłomiej Sienkiewicz, właściciel firmy Global Company 24 we Włoszczowie, wznowił budowę bloku mieszkalnego Osiedle Widok. Obiekt w stanie surowym ma być gotowy do końca czerwca. To będzie najwyższy budynek mieszkalny w mieście.

Po długiej przerwie spowodowanej zmianą projektu ruszyła budowa bloku mieszkalnego, którego inwestorem strategicznym jest 34-letni mieszkaniec Włoszczowy Bartłomiej Sienkiewicz.

25 stycznia plac budowy i około 40 zatrudnionych tam pracowników poświęcił mieszkający po sąsiedzku ksiądz Leszek Dziwosz, proboszcz parafii pod wezwaniem błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego z Grona 108 Męczenników.

Obecnie mamy już wybudowane garaże podziemne na 70 aut, trwa budowa parteru. Prace postępują zgodnie z planem, chociaż na pewno będą drobne opóźnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi – opowiadał w połowie lutego inwestor.

Budynek w stanie surowym ma być gotowy do końca czerwca. Oddanie pod klucz apartamentów Widok planowane jest w maju 2023 roku. W bloku będzie się mieścić między innymi 99 mieszkań, bawialnia i przedszkole.

To będzie najwyższy blok mieszkalny w mieście – budynek będzie miał sześć pięter o powierzchni ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych (6 tysięcy metrów zajmą mieszkania, resztę przewidziano na działalność usługową).

Bartłomiej Sienkiewicz – inwestor

We Włoszczowie jest bardzo duże zainteresowanie zakupem mieszkań. Obecnie mamy już zarezerwowanych 25 mieszkań. Od początku marca będzie można dokonać zakupu kolejnych. Mieszkania będą w cenie od 5,8 tysiąca do 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

 

O tym, że we Włoszczowie zapanował boom mieszkaniowy, widać dookoła. Od około 30 lat nie powstał żaden blok mieszkalny w mieście. Tymczasem w ostatnich latach, przy parafii Józefa Pawłowskiego wyrosły jak grzyby po deszczu dwa bloki i dwa kolejne są w budowie. Słychać też o następnych budynkach wielomieszkaniowych, które mają być budowane w tej okolicy.

Blok w internecie
Więcej informacji o powstającym bloku mieszkalnym Bartłomieja Sienkiewicza oraz postęp prac budowlanych można śledzić na bieżąco na stronie internetowej oraz facebooku.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ