Ponad pół miliona złotych będzie kosztować boisko wielofunkcyjne, które powstaje w Żelisławicach. To drugi taki obiekt sportowy w gminie Secemin. Będzie gotowy do końca wakacji.
Drugie boisko wielofunkcyjne po Seceminie powstaje przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach. Nowoczesny kompleks sportowy będzie się składał z pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej, dwóch plansz do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz do tenisa ziemnego.
Boisko będzie posiadało piłkochwyty oraz trybuny dla 65 widzów. Obiekt będzie oświetlony czterema masztami z oprawami ledowymi. Powstanie też chodnik o długości 80 metrów. Boisko będzie wyłożone sztuczną nawierzchnią z poliuretanu. Cały obiekt sportowy przy szkole będzie miał powierzchnię ponad 1,5 tysiąca metrów kwadratowych.
Inwestycja pochłonie około 600 tysięcy złotych, z czego około 70 procent dofinansuje Unia Europejska. Wkład własny gminy wyniesie ponad 230 tysięcy. W ramach projektu, za 30 tysięcy złotych zakupione zostaną też pomoce dydaktyczno-naukowe do pracowni informatyczno-matematycznej w miejscowej szkole.
Po przeprowadzeniu kompleksowej termomodernizacji budynku szkolnego, doposażeniu placu zabaw i siłowni zewnętrznej, wyposażeniu szkoły w nowoczesne pracownie przedmiotowe, budowa boiska wielofunkcyjnego zakończy cykl inwestycyjno-modernizacyjny Zespołu Szkolno-Przeszkolnego w Żelisławicach.
Warto podkreślić, że nowoczesne boisko będzie służyć nie tylko do prowadzenia zajęć lekcyjnych z wychowania fizycznego, ale również będzie mogła z niego korzystać po południu, a nawet wieczorami starsza młodzież i dorośli.
Na bazie doświadczeń z podobnym boiskiem, jakie mamy od trzech lat w Seceminie, można powiedzieć, że obiekt ten bez wątpienia będzie służył integracji społecznej, miłemu i zdrowemu spędzaniu wolnego czasu przez mieszkańców Żelisławic i sąsiednich miejscowości.
Warto dodać, że w pobliżu, na terenie miejscowej szkoły znajduje się też nowoczesny plac zabaw dla dzieci, który wiosną został doposażony w dodatkowe urządzenia. Budynek żelisławickiej szkoły jest docieplony i posiada własne panele fotowoltaiczne, dzięki czemu produkuje na swoje potrzeby energię elektryczną ze słońca.
/RB/