W tym miejscu na Czarnieckiej Górce powstanie czwarte rondo w ciągu budowanej obwodnicy Włoszczowy.

Ruszyła budowa ostatniego ronda na trasie obwodnicy Włoszczowy. Będzie gotowe do końca września

12 sierpnia rozpoczęła się budowa czwartego i ostatniego ronda na ulicy Czarnieckiego w ciągu budowanej obwodnicy Włoszczowy. Nowe skrzyżowanie na Czarnieckiej Górce ma być gotowe do końca września.

Rondo powstanie przy ulicy Czarnieckiego (droga wojewódzka 786), gdzie od środy miał być wprowadzony ruch wahadłowy jednym pasem jezdni. Będzie to ostatnie skrzyżowanie o ruchu okrężnym, jakie powstanie przy budowanej obwodnicy południowej Włoszczowy.

Gotowe są już ronda przy ulicach Partyzantów (droga wojewódzka 786), Koniecpolskiej i ostatnio wybudowane rondo na ulicy Jędrzejowskiej (droga wojewódzka 742).

Warto nadmienić, że już wkrótce, we wrześniu rozpocznie się też budowa nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego we Włoszczowie. Inwestycja będzie kosztować około 1,8 miliona złotych i ma zakończyć się do połowy listopada.

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach wyłonił już wykonawcę. Będzie nią częstochowska firma Drog-Bud – ta sama, która buduje obwodnicę Włoszczowy.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ