Plac budowy na ulicy Tęczowej odwiedziły 14 czerwca władze samorządowe gminy Włoszczowa (fot. UG Włoszczowa).

Ruszyła budowa wodociągu i kanalizacji przy ulicy Tęczowej we Włoszczowie oraz w Woli Wiśniowej

14 czerwca ciężki sprzęt i ekipy budowlane pojawiły się na ulicy Tęczowej we Włoszczowie. Mieszkańcy ulic Młynarskiej i Tęczowej wreszcie będą mieli upragniony wodociąg i kanalizację.

Jest kilka miejsc, które są białymi plamami, w których nie ma sieci kanalizacyjnej, a mieszkańcy tych ulic korzystają z przydomowych szamb. Chcemy to zmieniać – mówi burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek.

Kanalizacja w pierwszej kolejności powinna się pojawić w tych miejscach, które są w stu procentach zabudowane i zamieszkałe, a dopiero później na terenach, na których domy się dopiero budują – dodaje burmistrz. Tak właśnie jest w Woli Wiśniowej.

Budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej zdecydowanie poprawi atrakcyjność tych terenów. Na razie woda z komunalnej sieci popłynie do powstającego osiedla domków jednorodzinnych – tłumaczy Paweł Strączyński, prezes Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Jeśli chodzi o ulicę Tęczową i Młynarską, powstanie tutaj około 350 metrów sieci wodociągowej i ponad 200 metrów kanalizacji sanitarnej. Z kolei w Woli Wiśniowej zostanie wybudowane ponad 450 metrów wodociągu.

Obydwie inwestycje mają być zrealizowane w ciągu pięciu miesięcy. Będą kosztowały przeszło 415 tysięcy złotych.

/RB/

UDOSTĘPNIJ