W Moskorzewie trwa obecnie wymiana porycia dachowego.

Ruszyła oczekiwana termomodernizacja szkół w gminie Moskorzew. Projekt potrwa 2 lata i pochłonie 3,5 miliona złotych

Rozpoczęła się długo oczekiwana termomodernizacja Zespołu Placówek Oświatowych w Moskorzewie. Niebawem będzie modernizowana szkoła w Chlewicach. Projekt będzie realizowany przez dwa lata i pochłonie w sumie 3,5 miliona złotych.

W Moskorzewie trwa obecnie wymiana porycia dachowego. Wymienione zostaną też wszystkie okna w budynku szkoły. Po wykonaniu tych prac wykonawca – secemińska firma Ger-Bud – przejdzie do drugiej placówki w Chlewicach, gdzie również wymieni okna w całym budynku. Pierwszy etap prac ma zakończyć się do połowy sierpnia.

W przyszłym roku w Moskorzewie zostanie zamontowany nowy piec centralnego ogrzewania na pellet, budynek zostanie docieplony styropianem i wykonana fasada (podobnie będzie w Chlewicach). Wymieniona zostanie też instalacja elektryczna w moskorzewskiej szkole.

Projekt zakończy się ostatecznie w 2021 roku. Cała inwestycja pochłonie 3,5 miliona złotych, z czego Unia Europejska dofinansuje 2 miliony (68 procent). 1,5 miliona pokryje gmina Moskorzew ze środków własnych. Dzięki projektowi termomodernizacji gmina zaoszczędzi na kosztach ogrzewania swoich budynków szkolnych oraz zużycia przez nie energii elektrycznej.

Andrzej Walasek – wójt Moskorzewa

Termomodernizacja szkół nie tylko przyczyni się do poprawy efektywności energetycznej budynków, ale przede wszystkim warunków nauki dla uczniów i pracy nauczycieli. Mam nadzieję, że w przyszłości, dzięki mniejszym kosztom utrzymania tych budynków, zaoszczędzone pieniądze będzie można przeznaczyć na przykład na doposażenie pracowni.

/RB/

UDOSTĘPNIJ