Ruszyła rewitalizacja Klekotu. Powstaną dwie duże altany z grillem i chodnik do plaży (zobacz wideo)
Szykuje się nowa aranżacja otoczenia stawów rybnych i zalewu Klekot za Łachowem. Zbiornik ten będzie bardziej przyjazny dla mieszkańców i turystów.
W ramach nowego zagospodarowania przestrzennego tego terenu powstaną dwie altany (duża w formie litery L o wymiarach 15x15x7 metrów oraz „mała” 15 na 4 metry) z wyposażeniem (ławki i stoły biesiadne). Altany będą mieć podłoże z kostki brukowej. Przy woprówce wybudowany zostanie grill murowany z cegły klinkierowej.
W otoczeniu altan zostanie uporządkowany teren i posiana trawa. Powstanie chodnik z kostki brukowej na grobli (od wejścia na teren zbiornika do samej plaży), pojawią się nowe kosze na śmieci i ławki oraz tablice informujące o faunie tego akwenu, a także schody skarpowe, stojaki na rowery, przebieralnia plażowa.
Na istniejącym budynku woprówki zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, dzięki którym będzie można pozyskać energię elektryczną ze słońca. Będzie też specjalna ławeczka ekologiczna z panelem do ładowania telefonów.

Z projektu unijnego skorzystają też małe stawy rybne przy Klekocie, należące również do gminy Włoszczowa. Jeden ze zbiorników został już odmulony, oczyszczony i pogłębiony. Groble stawów mają być zabezpieczone siatkami przeciwko bobrom, które są plagą na tym terenie.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020. Koszt metamorfozy, która sprawi, że Klekot stanie się bardziej przyjazny dla turystów i wędkarzy to ponad 460 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy (83 procent) stanowi dofinansowanie unijne.
Zbiornik Klekot to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc wypoczynku w gminie Włoszczowa i największe łowisko ryb w całym powiecie. Dlatego gmina zdecydowała się na poprawę bazy rekreacyjno-turystycznej na tym terenie. Prace mają potrwać do końca lipca. Roboty wykonuje firma Mag-Bruk Magdaleny Sienkiewicz z Włoszczowy.

“Chcemy zagospodarować otoczenie zbiornika Klekot, pobudzić życie na nim, żeby był jeszcze bardziej przyjazny, aby przyjemnie można było tutaj spędzać wolny czas. Miejsce to jest szczególnie popularne wśród wędkarzy. Korzystają z niego nasze koła wędkarskie, ale przyjeżdżają też wędkarze z całego regionu. Nie brakuje też turystów i amatorów wypoczynku na łonie natury. Teraz wszyscy będą mieli dla siebie miejsce wypoczynku z prawdziwego zdarzenia na miarę XXI wieku. Mała architektura, aranżacje terenu i uporządkowanie terenu sprawią, że będzie pięknie i bezpiecznie. Turystyka to niezaprzeczany atut naszej gminy, którego nie wolno nam zatracić”.
Rafał Banaszek