Starosta Dariusz Czechowski poinformował o planowanym terminie otwarcia obwodnicy Włoszczowy.

Sesja we włoszczowskim starostwie. Starosta poinformował o terminie otwarcia obwodnicy miasta

23 listopada odbyła się przedostatnia w tym roku sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Głównym tematem obrad były drogi. Starosta poinformował o planowanym otwarciu obwodnicy oraz terminie zakończenia budowy ronda we Włoszczowie.

Sesja była transmitowana na żywo w Internecie – tutaj. Większość radnych była obecna na sali konferencyjnej starostwa – reszta brała udział w posiedzeniu zdalnie, ze swoich domów.

Poniedziałkową sesję Rady Powiatu zdominował temat dróg wyremontowanych i oczekujących na remont. Radni opozycyjni zwracali uwagę na fakt, że w najmniejszych gminach Moskorzew i Radków powiat nie realizuje inwestycji, w przeciwieństwie na przykład do gminy Krasocin, gdzie remontów jest sporo.

Władze powiatu tłumaczyły, że wynika to z większej partycypacji w kosztach krasocińskiego samorządu – notabene najbogatszego wśród gmin wiejskich naszego powiatu.

Pod koniec sesji padło pytanie byłego starosty Jerzego Suligi o termin uroczystego otwarcia pierwszego etapu obwodnicy Włoszczowy.

Chciałbym się dowiedzieć, czy zostanę zaproszony, czy mam kupować sobie nowy garnitur… Moje zasługi, jako byłego starosty, są niekwestionowane w powstanie obwodnicy – stwierdził radny Suliga.

 

Na uroczyste otwarcie będzie zapraszał pan marszałek. Będziemy chcieli, żeby wszyscy radni byli zaproszeni. Z informacji, które posiadam, obwodnica ma być otwarta po 15 grudnia – poinformował starosta Dariusz Czechowski.

Dodał jednocześnie, że budowane od 20 października rondo na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego w mieście ma być gotowe do końca grudnia.

Na zakończenie sesji przewodniczący rady Zbigniew Matyśkiewicz złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe i oznajmił, że ostatnia w tym roku sesja odbędzie się prawdopodobnie po świętach.

/RB/

UDOSTĘPNIJ