Siatkarki z Kluczewska z opiekunami reprezentowali swoją gminę, powiat i województwo na Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce w Katowicach (fot. Tomasz Dębowski).

Siatkarki z Kluczewska na Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce. Tomasz Dębowski ze specjalnym wyróżnieniem

Uczniowski Klub Sportowy Lolek Kluczewsko po raz 9 w rzędu uczestniczył w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce imienia Marka Kiesiela o Puchar Kinder Joy of Moving.

Jubileuszowa 30. edycja wydarzenia odbyła się w dniach 27-30 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W zawodach uczestniczyło po 48 drużyn (3 najlepsze z każdego województwa) w czterech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców, co dało w sumie 384 drużyny i ponad 1536 zawodniczek i zawodników. Była to rekordowa impreza pod kątem liczby uczestników z całej Polski, ale także rekordowa pod względem uczestników z Kluczewska. Po raz pierwszy klub UKS Lolek Kluczewsko reprezentowała nie jedna, a trzy drużyny.

Dla naszych młodych siatkarek występ w Mistrzostwach Polski był na pewno niezapomnianą przygodą. Perfekcyjne zorganizowana impreza w przepięknym obiekcie tuż obok słynnego katowickiego „Spodka” pozwoliła im przeżyć wspaniałe emocje i cudowne chwile – opowiadał trener naszych siatkarek Tomasz Dębowski, który na tej prestiżowej imprezie sportowej otrzymał wyróżnienie za popularyzację idei fair play oraz czyn „czystej gry”.

Zawodniczki z Kluczewska zagrały na miarę swoich możliwości. Najlepszy wynik osiągnęły dwójki, które ostatecznie zajęły 28 miejsce. Trójki zostały sklasyfikowane na 41 miejscu, a nasza singielka Natalia Karolczyk wywalczyła 39 miejsce. Wynik Natalii mógłby być lepszy, ale niestety w trakcie turnieju doznała kontuzji skręcenia kostki i jeden z meczów musiała oddać walkowerem.

Cieszy to, że siatkarki „Lolka” są ogromnie zmotywowane i już zapowiadają ciężką pracę na treningach i walkę o awans na mistrzostwa w przyszłym roku – mówi trener Dębowski.

Uczniowski Klub Sportowy Lolek Kluczewsko reprezentowały: single – Natalia Karolczyk, dwójki (Nela Owsikowska, Sarah Czaja, Maja Ławińska, Lena Olczyk), trójki (Liliana Owsikowska, Aleksandra Dobrowolska, Maja Miszczak, Dżesika Zeler i Oliwia Basiak).

Klub dziękuje Gminie Kluczewsko za sfinansowanie pobytu na ogólnopolskiej imprezie sportowej oraz Starostwu Powiatowemu we Włoszczowie za zapewnienie transportu do Katowic.

/RB/

UDOSTĘPNIJ