Wicemistrzynie województwa świętokrzyskiego w kategorii młodziczek ze swoim trenerem Tomaszem Dębowskim (fot. SP Arki Kluczewsko).

Siatkarki z Kluczewska wicemistrzem województwa świętokrzyskiego. Poza pudłem Victoria Włoszczowa

Siatkarki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko zostały wicemistrzyniami województwa świętokrzyskiego w kategorii młodziczek. Czwarte miejsce wywalczyły zawodniczki Victorii Włoszczowa.

Turniej finałowy rozegrano 14 marca w Kluczewsku. Zwyciężyła drużyna FUN Sport Kielce, która pokonała w finale gospodarzy. Trzecie miejsce zajęła Gala Skarżysko Kamienna. Najlepszą zawodniczką (MVP) sezonu 2020/2021 została Wiktoria Łęcka z zespołu Arki.

Warto przypomnieć, że w całym sezonie siatkarki z Kluczewska rozegrały w sumie 14 meczów. Ich bilans to 11 zwycięstw i 3 porażki. Zdobywając drugie miejsce w województwie kluczewianki znalazły się w gronie 48 najlepszych drużyn w Polsce i tym samych zagrają w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które odbędą się w kwietniu.

W sezonie 2020/2021 drużynę Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko reprezentowały: Amelia Mazur (kapitan), Nina Parzuchowska, Emila Barczyńska, Wiktoria Łęcka, Anna Grabiec, Klaudia Synowiec, Zuzanna Wyrobek, Kamila Stanisz, Kinga Czaińska i Natalia Mikołajczyk. Trenerem zespołu jest Tomasz Dębowski.

Wicemistrzostwo województwa świętokrzyskiego jest wspaniałym sukcesem młodych dziewcząt z Kluczewska. W założeniach przedsezonowych naszym celem był awans do strefy medalowej i ten cel udało się zrealizować z nawiązką. Srebro zdobyte przez zespół Arki udowadnia, że dzięki determinacji i ciężkiej pracy nawet w tak małych miejscowościach jak Kluczewsko można osiągać sukcesy i rywalizować z doświadczonymi drużynami jak równy z równym – podkreśla Tomasz Dębowski.

Warto podkreślić, że drużyna z Kluczewska była „nowicjuszem”, jeśli chodzi o rozgrywki klubowe. Był to dla nich dopiero drugi sezon grania w rozgrywkach związkowych i zakończony takim sukcesem. W zeszłym roku nasze siatkarki zdobyły szóste miejsce.

Tomasz Dębowski – trener siatkarek

Chcemy, aby siatkówka dziewcząt w Kluczewsku rozwijała się jeszcze bardziej, dlatego zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki w wieku 6-13 lat na treningi, które odbywają się w hali sportowej w godzinach popołudniowych.

Warto przypomnieć, że drużyna Arki w ostatnich kilku latach to stały uczestnik Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Szkoła należy do Akademii PGE Skry Bełchatów. W przeciągu dwóch lat grania w młodziczkach trzy zawodniczki – Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka i Nina Parzuchowska – powoływane były do kadry województwa świętokrzyskiego i reprezentowały nasz region w rozgrywkach ogólnopolskich.

Po raz kolejny potwierdzamy, że z dumą nosimy herb naszej gminy na koszulkach reprezentując i promując Kluczewsko na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich – podsumowuje trener Dębowski.