Drużyna siatkarek ze szkoły w Kluczewsku ze swoim opiekunem Tomaszem Dębowskim (fot. archiwum prywatne).

Siatkarki z Kluczewska zagrały w Mistrzostwach Polski i… awansowały na kolejne

Szkoła Podstawowa z Kluczewska odniosła sukces w Mistrzostwach Polski w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w Głuchołazach. Awansowała też na kolejne, dzięki zwycięstwu w finale wojewódzkim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt Kinder+Sport’2019 w Kielcach.

W turnieju centralnym w Głuchołazach (województwo opolskie) wzięło udział 18 reprezentacji (mistrzów lub wicemistrzów swoich województw), a wśród nich szkoła z Kluczewska, która reprezentowała województwo świętokrzyskie i swoją gminę w tych prestiżowych zawodach. Nasze siatkarki zdobyły ostatecznie 11 miejsce w kraju.

Na Mistrzostwach Polski w Głuchołazach nasze siatkarki wystąpiły w koszulkach ufundowanych przez Akademię PGE Skry Bełchatów (fot. archiwum prywatne).

Drużyna z Kluczewska wystąpiła w składzie: Amelia Mazur (kapitan), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Anna Grabiec, Aleksandra Smoczek i Aleksandra Borowiecka. Opiekun zespołu jest Tomasz Dębowski.

Z dyplomem i pucharem za zajęcie 11 miejsca w kraju (fot. archiwum prywatne).

Siatkarki składają serdeczne podziękowania wójtowi Kluczewska Rafałowi Pałce za pokrycie kosztów wyjazdu i pobytu na Mistrzostwach Polski oraz Akademii PGE Skry Bełchatów za ufundowanie kompletu koszulek.

Jednak to nie był jedyny udany występ naszych siatkarek. Dzień po sukcesie w Głuchołazach drużyna z Kluczewska udała się do Kielc na finał wojewódzki Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt Kinder+Sport’2019. Nasz zespół nie dał szans swoim rywalkom i pewnie awansował do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 23-26 czerwca w Zabrzu. 

Zespół siatkarek z Kluczewska odniósł wielkie sukcesy pod koniec maja, awansując na kolejne Mistrzostwa Polski (fot. archiwum prywatne).

Szkołę z Kluczewska reprezentowały dwa zespoły: pierwszy w składzie: Amelia Mazur (kapitan), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec oraz drugi: Natalia Wójcik (kapitan), Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Anna Grabiec i Aleksandra Smoczek.

 

Tomasz Dębowski – opiekun drużyny

“Rozgrywki Minisiatkówki Kinder+Sport są największym tego typu turniejem w Europie. W całym cyklu bierze w nim udział ponad 40 tysięcy młodych adeptów siatkówki. Niezmiernie cieszy fakt, że w tych prestiżowych zawodach weźmiemy udział już po raz czwarty z rzędu. W tym roku odbędzie się jubileuszowa 25. edycja turnieju”.

 

  • Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w Głuchołazach: 1. SOS SP Nadarzyn, 2. SP nr 155 Kraków, 3. SP nr 4 Andrychów, 4. SP Sejny, 5. SP nr 85 Gdańsk, 6. SP Śmigiel, 7. SP nr 50 Wrocław, 8. SP nr 4 Giżycko, 9. SP nr 8 Świecie, 10. SP nr 6 Mielec, 11. SP Kluczewsko, 12. PSP nr 19 Kędzierzyn – Koźle, 13. SP nr 18 Koszalin, 14. SP nr 6 Pyskowice, 15. SP nr 1 Łask, 16. PSP Komprachcice, 17. SP nr 3 Sulechów, 18. SP nr 9 Biała Podlaska.
  • Klasyfikacja końcowa finału wojewódzkiego Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt Kinder+Sport’2019 w Kielcach: 1. SP I Kluczewsko, 2. Gala Skarżysko, 3. Fun Sport Kielce, 4. SMS Ostrowiec Świętokrzyski, 5-8. SP II Kluczewsko, Victoria I Włoszczowa, Victoria II Włoszczowa, Victoria III Włoszczowa.

/RB/

UDOSTĘPNIJ